Rozmawiali o depresji, pokazali jak sobie radzić z tą chorobą

W ramach promocji zachowań prozdrowotnych Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie we współpracy ze Szpitalem Powiatowym oraz Zespołem Szkól Ekonomiczno-CHemicznych w Trzebini zorganizowało konferencję "Wyprzedzić smutek - profilaktyka zaburzeń depresyjnych".

Rozmawiali o depresji, pokazali jak sobie radzić z tą chorobą

Konferencja pod patronatem starosty chrzanowskiego odbyła się w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych, organizowanego z inicjatywy Komisji Europejskiej, którego celem jest promocja kształcenia zawodowego.

Wykładowcy mówili o sposobach radzenia sobie z depresją wskazując na znaczenie m.in. aktywności fizycznej i odpowiedniego odżywiania. Elementem konferencji była wystawa prac mieszkańców Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie oraz pacjentów Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Szpitala Powiatowego w Chrzanowie oraz warsztaty, podczas których można było nauczyć się na przykład zdobić potrawy metodą carvingu (na zdjęciu uczennice ZSECh w Trzebini z łabędziami z jabłek).