Ordynatorzy chrzanowskiego szpitala wyróżnieni

Dr n. med. Jacek Nowak - ordynator oddziału kardiologicznego oraz dr n. med. Piotr Kusiak – ordynator oddziału chirurgii urazowo – ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Chrzanowie zostali wyróżnieni przez dyrekcję lecznicy za znaczące osiągnięcia w leczeniu pacjentów w tych dwóch dziedzinach. Sukcesu gratulował lekarzom starosta chrzanowski podczas styczniowej sesji Rady Powiatu Chrzanowskiego.

Ordynatorzy chrzanowskiego szpitala wyróżnieni

- Stałe podnoszenie jakości leczenia obu oddziałów możliwe jest dzięki grupie ludzi, którzy przychodzą do szpitala nie tylko pracować, ale dla których wybrana specjalizacja jest przede wszystkim pasją. Na tej pasji najbardziej skorzystali pacjenci – podkreśla Waldemar Stylo, dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

Chrzanowska kardiologia oferuje sercowcom m.in. zabiegi wszczepiania urządzeń stymulujących oraz zabiegi elektrofizjologiczne. W latach 2015 – 2017 nastąpił intensywny rozwój metod leczenia groźnych arytmii serca metodami ablacji z wykorzystaniem nowoczesnej techniki 3D mapowania arytmii. Od połowy 2017 roku personel oddziału stosuje metodę krioablacji. Ponadto, od 2005 roku implantuje się rozruszniki serca, kardiowertery i urządzenia resynchronizujące zapobiegające powikłaniom chorób serca.

Dynamicznie rozwija się także oddział ortopedii. W ramach zabiegów wymiany stawów biodrowych i kolanowych wprowadzono szeroką gamę protez pozwalającą zindywidualizować dobór implantu chorym w zależności od wieku i jakości tkanki kostnej. Przeprowadzane są także zabiegi metodami i technikami minimalnego uszkodzenia tkanek otaczających, co pozwala na leczenie bezgipsowe, wcześniejszą rehabilitację i powrót do zdrowia.

Od 2015 roku oddział przeprowadza również zabiegi replantacji. Warto dodać, że w 2016 roku oddział wprowadził procedurę implantacji protezy stawu kolanowego. Na endoprotezoplastykę pacjenci czekają zaledwie miesiąc. Oddział przeprowadza również zabiegi rewizyjne stawu kolanowego, czyli interwencje chirurgiczne w stawie kolanowym z założoną już protezą. Chrzanowska ortopedia to również: zabiegi artroskopowe oraz wczesna intensywna rehabilitacja ruchowa.

(KR)