Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Zmarł Adam Adamczyk

Z ogromnym smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w nocy z soboty na niedzielę w wieku 71 lat zmarł Adam Adamczyk, Burmistrz Miasta Trzebini. 

 

Zmarł Adam Adamczyk

Adam Adamczyk urodził się 13 września 1947 roku w Chrzanowie. Wychował się w Trzebini i z tą gminą związał całe swoje życie.  W roku 1979 ukończył studia wyższe na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej, uzyskując tytuł inżyniera budownictwa. Przez wiele lat zajmował stanowiska kierownicze w przedsiębiorstwach i spółkach komunalnych. Przez ostatnie 20 lat działał jako samorządowiec. W 1998 roku po raz pierwszy został burmistrzem Trzebini i rządził nieprzerwanie przez dwanaście lat. Od 2010 roku do 2014 roku był radnym Rady Powiatu Chrzanowskiego a następnie powrócił do piastowania funkcji Burmistrza Trzebini.

Był człowiekiem charyzmatycznym, jak mówią o zmarłym współpracownicy. Z wykształcenia budowlaniec stał się budowniczym swojej małej Ojczyzny - Gminy Trzebinia. Zawsze otwarty na potrzeby innych - wspomina zastępca burmistrza Barbara Siemek a także dobry nauczyciel, który dzielił się wiedzą i doświadczeniem - dodaje wiceburmistrz Jarosław Okoczuk.

Adam Adamczyk od wielu lat miał problemy z sercem. Ostatnio stan jego zdrowia się pogorszył. Zmarł w jednej z warszawskich klinik.

Od dzisiaj w gabinecie zmarłego Burmistrza w Urzędzie Miasta w Trzebini będzie wystawiona księga kondolencyjna.