Zmarł Adam Adamczyk

Z ogromnym smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w nocy z soboty na niedzielę w wieku 71 lat zmarł Adam Adamczyk, Burmistrz Miasta Trzebini. 

 

Zmarł Adam Adamczyk

Adam Adamczyk urodził się 13 września 1947 roku w Chrzanowie. Wychował się w Trzebini i z tą gminą związał całe swoje życie.  W roku 1979 ukończył studia wyższe na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej, uzyskując tytuł inżyniera budownictwa. Przez wiele lat zajmował stanowiska kierownicze w przedsiębiorstwach i spółkach komunalnych. Przez ostatnie 20 lat działał jako samorządowiec. W 1998 roku po raz pierwszy został burmistrzem Trzebini i rządził nieprzerwanie przez dwanaście lat. Od 2010 roku do 2014 roku był radnym Rady Powiatu Chrzanowskiego a następnie powrócił do piastowania funkcji Burmistrza Trzebini.

Był człowiekiem charyzmatycznym, jak mówią o zmarłym współpracownicy. Z wykształcenia budowlaniec stał się budowniczym swojej małej Ojczyzny - Gminy Trzebinia. Zawsze otwarty na potrzeby innych - wspomina zastępca burmistrza Barbara Siemek a także dobry nauczyciel, który dzielił się wiedzą i doświadczeniem - dodaje wiceburmistrz Jarosław Okoczuk.

Adam Adamczyk od wielu lat miał problemy z sercem. Ostatnio stan jego zdrowia się pogorszył. Zmarł w jednej z warszawskich klinik.

Od dzisiaj w gabinecie zmarłego Burmistrza w Urzędzie Miasta w Trzebini będzie wystawiona księga kondolencyjna.