Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Spektakl "Kamienie na szaniec" zdobył pierwsze miejsce w przeglądzie teatrów amatorskich

11 marca grupa teatralna złożona z uczniów I liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica i słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie sięgnęła po laury. Spektakl ,,Kamienie na szaniec" otrzymał I miejsce w Małopolskich Spotkaniach Teatrów Amatorskich - POSIADY TEATRALNE na ORAWIE w Jabłonce.

Spektakl "Kamienie na szaniec" zdobył pierwsze miejsce w przeglądzie teatrów amatorskich

Jury doceniło profesjonalną grę aktorów, dobrze skonstruowany scenariusz, koncepcję reżyserską oraz wyczucie smaku estetycznego. W szczególności zachwycił, wykorzystany w spektaklu, teatr cieni, który pozwalał oswoić sceny najbardziej brutalne, wymagające od widza gry wyobraźni i dużej dozy empatii.

Premiera spektaklu ,,Kamienie na szaniec” odbyła się 25 października 2017 roku. Przedstawienie zostało wystawione w ramach projektu ,,Polska to wielka rzecz” dofinansowanego ze środków Województwa Małopolskiego. Autorką projektu i opiekunką całego przedsięwzięcia jest Bożena Bierca, dyrektor I LO w Chrzanowie.

Twórcą scenariusza i reżyserem sztuki jest Marcin Kobierski, aktor teatru ,,Bagatela” współpracujący z grupą od sześciu lat. Asystentem reżysera i opiekunem koła teatralnego jest Małgorzata Ciupek – Gładys, nad charakteryzacją i kostiumami czuwa Olga Piotrowska - polonistki I LO. Dokumentację fotograficzną przygotowała Dominika Bierca.

Zdobyte laury to nie pierwszy sukces pokoleniowego teatru. W 2016 roku grupa otrzymała I miejsce za spektakl ,,Dziady”, a rok później II miejsce za sztukę ,,Chłopi” w przeglądzie teatrów w Jabłonce.

 

 

Obsada

Maciej Bigaj – Zośka

Jakub Idziniak – Alek

Patryk Łatak – Rudy

Dominika Lasoń – Nina

Sara Kulawik – Hania

Aleksandra Kopczyk – Róża

Paulina Mędyk - Marylka

Agnieszka Sermak – Irena

Julia Papierz- Hela

Julia Pluta – Anna

Karolina Krupa – Kalina

Julia Wróblewska – Basia

Gabriela Sikora – Ida

Kamila Jędrzejczyk Pola

Elżbieta Pawletta – Irena

Aleksandra Kowal – Rozalia

Natalia Chlupka – Wanda

Maciej Chwast – Czarek/Niemiec

Paweł Solarski – Andrzej

Anna Stryczek – pieśniarka

Helena Patała – pani Stefania

Teresa Bigaj – pani Krystyna

Halina Halota – pani Julianna

Alicja Krysztoforska – pani Danuta

Marek Paluch – pan Bogumił

Edward Górecki – Lekarz

Tadesz Dąbek – Paprocki

Włodzimierz Grochal komendant

obsługa techniczna: Łukasz Baran., Kamil Jachymczyk