Starosta Janusz Szczęśniak odebrał statuetkę Związku Powiatów Polskich

10 kwietnia w Warszawie w ramach XXIII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich odbyła się gala wręczenia nagród laureatom rankingów ZPP za 2017 rok w kategorii powiaty. Powiat chrzanowski zajął 10 miejsce. Statuetkę odebrał starosta Janusz Szczęśniak.

Starosta Janusz Szczęśniak  odebrał statuetkę Związku Powiatów Polskich

Ocenie jury konkursu podlegały m.in. działania proinwestycyjne i prorozwojowe, poprawa jakości obsługi mieszkańca, rozwiązania z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej oraz promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych.

Powiat Chrzanowski

Działania proinwestycyjne i prorozwojowe:

Pozyskiwano środki finansowe z funduszy zewnętrznych i krajowych m.in. na realizację następujących projektów: przebudowę dróg , rehabilitację społeczną osób niepełnosprawnych, projekt „Pokonaj kryzys” realizowany przez POIK, projekt CKZ, projekt  E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Chrzanowskiego, projekt aktywizacji przez PUP Chrzanów osób bezrobotnych, doposażenie Szpitala Powiatowego oraz wiele mniejszym projektów realizowanych przez jednostki organizacyjne powiatu chrzanowskiego.

Rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca:

Poprzez doszkalanie kadry Starostwa, za elektroniczny obieg dokumentów, za stronę www z opcją dla niedowidzących , za posiadanie systemu powiadamiania SMS.

Rozwój społeczeństwa informacyjnego:

Za pracownie informatyczne zlokalizowane w szkołach ponadgimnazjalnych

Promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej:

Za dostosowanie urzędu dla osób niepełnosprawnych, za programy profilaktyczne z zakresu ochrony zdrowia w tym Program profilaktyki wczesnego wykrywania raka jajnika i raka piersi, Program profilaktyki wczesnego wykrywania raka gruczołu krokowego, Program profilaktyki chorób tarczycy, Edukacji prozdrowotnej w ramach programu ochrony zdrowia psychicznego.

Z zakresu edukacji , kultury i sportu:

Organizacja imprez sportowych w tym rajdów rowerowych, wspieranie młodzieży poprzez systemy stypendialne,

Rozwiązania proekologiczne:

Za oznakowanie ścieżek rowerowych oraz tras turystycznych i szlaków tematycznych   ( portal przewodnik.powiat-chrzanowski.pl )

Współpraca krajowa i międzynarodowa:

Organizacja powiatowych konkursów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych m.in. Konkursu wiedzy o Powiecie Chrzanowskim

Działania promocyjne:

Za wydawnictwa promujące Powiat Chrzanowski.