Po raz dziewiąty rowerem na Szlaku Papieskim

W dniu 22 kwietnia 2018 roku po raz dziewiąty wyruszył Zlot Rowerowy pn. „Wędruj z nami papieskimi szlakami”. Zlot zgromadził blisko 120-osobową grupę wiernych fanów rowerowych wypraw mieszkających na terenie Powiatu Chrzanowskiego, ale również sympatyków kolarstwa spoza powiatu.

Po raz dziewiąty rowerem na Szlaku Papieskim

Organizatorem imprezy było tradycyjnie Starostwo Powiatowe w Chrzanowie - Wydział Promocji i Funduszy Pozabudżetowych. Wśród współorganizatorów znaleźli się m.in.: Parafia pw. Św. Mikołaja w Chrzanowie, Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu, Fundacja Szlaki Papieski z Krakowa, Komisja Turystyki Kolarskiej przy PTTK Oddział Chrzanów, Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Chrzanowie.

Msza Święta odbyła się w kościele pw. św. Mikołaja w Chrzanowie, po której nastąpiło poświęcenie uczestników tegorocznego Zlotu oraz oczekiwany przez wszystkich start.

Uczestnicy tegorocznego "Zlotu Papieskiego" mieli okazję odwiedzić zabytkowy kościół przy Parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu oraz znajdujący się na jego dziedzińcu pamiątkowy obelisk będący jednym z punktów na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej.

Rowerzyści otrzymali okolicznościowe odznaki i opaski odblaskowe, wodę, ciastko oraz kiełbasę z grilla przygotowaną na mecie imprezy - Ośrodku Rekreacyjnym "Megalopark" Szyjki w Libiążu. Tam też odbyły się konkursy dla dzieci i dorosłych m.in. o tematyce związanej z postacią Papieża Polaka.

Organizatorzy Zlotu serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział a współorganizatorom za pomoc w przygotowaniu imprezy. Szczególne podziękowania kierujemy do Komisji Turystyki Kolarskiej PTTK w Chrzanowie za wytyczenie trasy i poprowadzenie rowerzystów, Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzanowie za zabezpieczenie medyczne, do Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie za zabezpieczenie trasy, a za współpracę w organizacji tego wydarzenia dziękujemy Parafii pw. św. Mikołaja w Chrzanowie oraz Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu.