Rusza 3. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Do 6 czerwca mieszkańcy Małopolski mogą zgłaszać swoje pomysły do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Rusza 3. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Masz ciekawy pomysł na co wydać publiczne pieniądze, by dobrze służyły mieszkańcom regionu? Nie czekaj i już dziś zgłoś swój projekt w 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do zagospodarowania jest aż 8 mln zł! To łatwiejsze niż myślisz, liczy się przede wszystkim kreatywność i odrobina chęci. Jeśli Twój projekt wygra głosowanie to Urząd Marszałkowski zrealizuje to zadanie lub powierzy jego wykonanie organizacji pozarządowej.

Każdy Małopolanin, który ukończył 16 rok życia w ramach swojego miejsca zamieszkania może zgłosić dwa typy zadań – małe lub duże.

Zadanie małe to takie, które dotyczy danego powiatu lub miasta Kraków, a jego wartość mieści się w granicach od 50 tys. zł do 100 tys. zł. Aby zgłosić zadanie małe wystarczy zebrać 30 podpisów poparcia.

Zadanie duże to takie, które dotyczy co najmniej 2 powiatów położonych w danym subregionie lub Krakowie, a jego wartość mieści się w granicach od 100 tys. zł do 400 tys. zł. Dla zgłoszenia zadania potrzeba podpisu 60-ciu osób.

Swoje zadanie można przygotować przez internet, gdzie dostępny jest formularz, który pomoże uniknąć błędów formalnych. Wystarczy kliknąć -> LINK aby przejść do formularza.  

Więcej informacji o Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego: www.bo.malopolska.pl