Zaśpiewają po krakowsku

27 maja w Skansenie w Wygiełzowie odbędzie się XXIV Przegląd Zespołów Obrzędowych "Po krakowsku" o tematyce "Miłość". Wystąpi m.in. zespół Krakowiaczek (na zdjęciu). 

Zaśpiewają po krakowsku

Fot. Agnieszka Szewczyk

 

Przegląd ma na celu prezentację dorobku amatorskich zespołów  folklorystycznych i Kół Gospodyń Wiejskich działających w regionie. Prezentuje tradycję ludowego śpiewu i muzyki z zachowaniem gwary i tradycyjnego stroju. Kładzie nacisk na autentyczność repertuaru i pielęgnowanie lokalnych obrzędów Krakowiaków Zachodnich. Organizator  przeglądu zachęca uczestników do przygotowania programów prezentujących rodzimy folklor, będących cennym kulturowym dziedzictwem regionu. TEMAT tegorocznego PRZEGLĄDU: „MIŁOŚĆ”.

W  Przeglądzie w niedzielę 27 maja b.r. udział wezmą   grupy z gmin: Babice, Libiąż, Chełmek i powiatu Jaworzno. Występy  konkursowe   zakończy   koncert   Zespołu   Pieśni  i  Tańca "Krakowiaczek" z Grojca. Dla  najmłodszych  przewidzieliśmy dodatkową atrakcję: w ramach akcji "Cała  Polska  czyta  dzieciom"  o  godz. 16.30 odbędzie się aktorskie czytanie bajki  pt. "Czerwony Kapturek" w wykonaniu Punctum Teatru.

Podczas imprezy  będzie  można samodzielnie  przygotować  laurkę na Dzień Matki.