W maju wspólna delegacja powiatu i gminy gościła na Ukrainie. W czerwcu delegacja Iwano-Frankowska przyjedzie do Chrzanowa

Wspólna delegacja powiatu chrzanowskiego i gminy Chrzanów gościła na Dniach Iwano-Frankowska na Ukrainie. Samorządy od lat współpracują z władzami dawnego Stanisławowa. 

W maju wspólna delegacja powiatu i gminy gościła na Ukrainie. W czerwcu delegacja Iwano-Frankowska przyjedzie do Chrzanowa

Fot. z arch. Urzędu Miejskiego w Chrzanowie, autor zdjęć Anna Siewiorek. 

 

W programie pobytu był m.in. Festiwal "Karpacka przestrzeń", koncert zespołu rockowego "Druga Rzeka"na Placu Franki, rajd rowerowy z udziałem przedstawicieli miast partnerskich ulicami miasta, festiwal etnodizajnu "KrajKa", piknik naukowy, parada i Międzynarodowy Festiwal Artystyczny Krajów Regionu Karpackiego. 

Na uroczyste obchody Dni Miasta obok Chrzanowa i powiatu chrzanowskiego, zaproszono kilkanaście miast partnerskich m.in. z Gruzji, Węgier, Niemiec, Litwy, Rumuni i Polski. Na otwarciu dni miasta gościł także konsul generalny RP we Lwowie Rafał Wolski. Spotkanie miast partnerskich było okazją do licznych rozmów i wymiany doświadczeń samorządowców dotyczących rozwoju w zakresie kultury, gospodarki komunalnej czy turystyki.

 

Czy wiesz, że...

31 maja do Chrzanowa przyjeżdżają delegacje miast partnerskich powiatu chrzanowskiego i gminy Chrzanów - organizatorów wspólnej imprezy powiatu chrzanowskiego i gminy Chrzanów pod nazwą "Dni Chrzanowa - najlepsza zabawa w powiecie chrzanowskim". Wśród gości będą m.in. Węgrzy i Ukraińcy. W programie wizyty m.in. oficjalne spotkanie ze starostą i burmistrzem Chrzanowa. Delegacje miast partnerskich będą uczestniczyć w trzydniowych obchodach.