Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Seniorzy będą mieli swój klub

W maju 2018 roku powiat chrzanowski przystąpił do Programu Wieloletniego „Senior+”. Do końca roku w lokalu będącym własnością powiatu przy ul. Grunwaldzkiej 101 na osiedlu Siersza w Trzebini powstanie Klub Senior + dla osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+ z powiatu chrzanowskiego.

Lokal zostanie zaadaptowany na potrzeby seniorów. Będzie tam sala spotkań wyposażona w sprzęt RTV i komputer, aneks kuchenny, łazienka i szatnia. Powiat planuje również dodatkowo utworzenie sali do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych wyposażonej w drabinki i materace. Całkowity koszt remontu wyniesie 187,5 tys. zł, z czego 150 tys. zł to dotacja od Wojewody Małopolskiego, a 37,5 tys. zł stanowią środki własne powiatu.

W ramach Klubu Senior+ mieszkańcy będą mogli korzystać z usług w zakresie edukacji, kultury, rekreacji i działań opiekuńczych, aktywnie spędzać czas, integrować się, aktywizować oraz angażować w działania samopomocowe i wolontarystyczne na rzecz społeczności lokalnej. 

Czy wiesz, że…

W powiecie chrzanowskim populacja ludności wynosi 121.412 osób, w tym 30 tys. osób jest w wieku poprodukcyjnym.