Uroczyste otwarcie wystawy IPN pt. "Ojcowie Niepodległości"

We wtorek 21 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie wystawy plenerowej IPN pt. „Ojcowie Niepodległości”. ZOBACZ FILM

Uroczyste otwarcie wystawy IPN pt. "Ojcowie Niepodległości"

Na wernisażu przed budynkiem MOKSiR powitał wszystkich dyrektor instytucji Jan Smółka. Wśród gości znaleźli się parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, działacze stowarzyszeń niepodległościowych, represjonowani w czasach PRL oraz mieszkańcy Chrzanowa. O inicjatywie wędrującej wystawy opowiedział Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Krakowie Michał Masłowski. Lekcji historii udzielił zebranym Senator RP Andrzej Pająk. O niepodległości i wolności mówił Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak a także Wicestarosta Krzysztof Kasperek. Gospodarz Miasta Burmistrz Chrzanowa Ryszard Kosowski zaprosił na cykl imprez organizowanych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Z grona gości zabrał głos również Stanisław Brzeźniak reprezentujący Stowarzyszenie Opozycji Niepodległościowej i Represjonowanych 1956-1989 z Oświęcimia.

Wystawę o sześciu "ojcach" polskiej niepodległości można zwiedzać w plenerze przed budynkiem MOKSiR do 14 września 2018 r.