Luszowice gospodarzem XIII Dożynek Powiatowych - film

By w dzisiejszych czasach być rolnikiem, trzeba kochać ciężką pracę nie licząc zanadto na zysk – wyznaje Jacek Kamieniarz z Luszowic, starosta tegorocznych XIII Dożynek Powiatowych (na zdjęciu z żoną Anną).  ZOBACZ FILM.

Luszowice gospodarzem XIII Dożynek Powiatowych - film

Wraz z żoną Anną uprawiają przeszło 20 hektarów ziemi. Hodują krowy, kury. Mają też dwa konie. Oboje pracują zawodowo. – Praca w polu daje satysfakcję. Nic nie smakuje tak dobrze jak swojskie mięso, jaja czy mleko – podkreślają Kamieniarze. Z samej roli nie byliby jednak w stanie utrzymać rodziny.– Niestety sprzedaż w hurcie się nie opłaca. Mało kto kupi jajko za 80 groszy, skoro w markecie dostanie za 30 groszy. Co z tego, że u nas bez chemii skoro ludzie i tak patrzą by było jak najtaniej – żali się pan Jacek. Na zdrowych produktach wychowują swego syna i dzielą się z bliskimi. Honory gospodarzy dożynek pełnią po raz drugi. Podczas XIII dożynek Janusz Szczęśniak, starosta chrzanowski podziękował rolnikom za tegoroczne plony życząc urodzaju w kolejnych latach. Po części oficjalnej goście bawili się przy energetycznych dźwiękach kapeli góralskiej Howerna z Piwnicznej oraz DJ-a Marschala. Organizatorami dożynek byli: powiat i gmina Chrzanów.