Licealistki ze "Staszica" dostały stypendia od Starosty

Karolina Krupa oraz Weronika Banasik, uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie otrzymały stypendia Starosty Chrzanowskiego. ZOBACZ FILM Z SESJI. 

Licealistki ze "Staszica" dostały stypendia od Starosty

Dziewczęta ciężko zapracowały na nagrodę Starosty. Miały nie tylko wysoką średnią ocen, bardzo dobre zachowanie, ale także zdobyły tytuł finalisty lub laureata w olimpiadach pod szyldem Miniastra Edukacji Narodowej.

Karolina Krupa zajęła trzecie miejsce w olimpiadzie z literatury na szczeblu centralnym, natomiast Weronika jest laureatką olimpiady z wiedzy o rodzinie. Także zajęła trzecie miejsce. Uczennice w nagrodę za wzorową naukę będą do końca sierpnia przyszłego roku otrzymywać po 500 zł miesięcznego stypendium.

Janusz Szczęśniak, Starosta Chrzanowski wręczając nagrodzonym dyplomy podziękował także nauczycielom i dyrekcji Liceum Staszica. - Dzięki Wam te młode brylanty mogą się rozwijać - podkreślił Starosta. 

Dodatkowo Starosta docenił ucznia Michała Słowika przyznając wyróżnienie i nagrodę rzeczową o wartości 500 zł za udział w olimpiadzie ekonomicznej i z zarządzania. Uczeń zajął w nich 5 i 8 miejsce.