W Bolęcinie oznaczono kolejny punkt na Szlaku Miejsc Papieskich

Przed Parafią pw. NMP Matki Kościoła w Bolęcinie stanął głaz z tablicą upamiętniające Papieża Polaka. To już 24 miejsce oznaczone na szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej. Zobacz galerię z niedzielnej uroczystości. Film.

W Bolęcinie oznaczono kolejny punkt na Szlaku Miejsc Papieskich

Szlak Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej obejmuje wszystkie miejsca pobytu Karola Wojtyły na terenie Powiatu Chrzanowskiego. Są to: Alwernia, Balin, Babice, Bolęcin, Chrzanów, Chrzanów – Kościelec, Chrzanów – Rozpątowa, Grojec, Jankowice, Kwaczała, Lgota, Libiąż, Mętków, Młoszowa, Myślachowice, Okleśna, Płaza, Płoki, Poręba Żegoty, Psary, Rozkochów, Regulice, Trzebinia, Trzebinia- Siersza, Trzebinia-Wodna, Krystynów, Żarki, Zagórze. Jego początek znajduje się przy XVIII wiecznym, modrzewiowym kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej, przeniesionym w 1973 roku z Niegowici w którym Karol Wojtyła pełnił funkcję wikariusza.

Uroczyste otwarcie Szlaku nastąpiło 2 kwietnia 2006 roku w rocznicę śmierci Papieża Polaka. Założeniem pomysłodawców Szlaku tj. Fundacji Szlaki Papieskie z Krakowa oraz Starostwa Powiatowego w Chrzanowie jest oznakowanie wszystkich miejsc pobytu Karola Wojtyły w jednakowej konwencji, wzorując się na symbolice zastosowanej w miejscu otwarcia Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej tj. w Mętkowie. W celu zachowania jednakowej konwencji wszystkich miejsc wchodzących w skład Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej zaleca się, aby symbolika wyróżnionych miejsc ograniczała się do n/w elementów:

1. Kamień o nieregularnych kształtach, który ma nawiązywać do słów Chrystusa:
    "Ty jesteś Piotr czyli Skała i na tej Skale zbuduję swój kościół"
  2. Tablica umieszczona na kamieniu zawierająca cytat z Homilii Jana Pawła II.
  3. Krzyż wzorowany na pastorale Jana Pawła II nawiązujący do Jego Pontyfikatu.