Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Prestiżowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej znów zachwycił melomanów

Letnie spotkania z muzyką poważną na terenie skansenu w Wygiełzowie dobiegły końca. XXVIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej - najbardziej prestiżowa impreza Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego - zakończyła się 16 września. ZOBACZ FILM. 

Jak informuje Jerzy Motyka, pomysłodawca i dyrektor festiwalu, od 2001 roku impreza ma charakter międzynarodowy. Kierowany jest  zarówno do odbiorcy masowego, jak i do koneserów. Dostrzegany i uznany nie tylko przez lokalne środowisko melomanów, stał się także prawdziwą artystyczną ucztą dla miłośników muzyki całego regionu. Festiwal zyskał sobie rangę wydarzenia artystycznego na mapie muzycznej Polski i wiedzą o nim wybitni artyści z całego kraju. Trwanie i rozwój Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej jest możliwe dzięki życzliwości wielu sponsorów, w tym banków, instytucji i osób prywatnych oraz dzięki wsparciu finansowemu województwa małopolskiego, Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, miasta Jaworzno oraz gmin: Babice, Chrzanów i Trzebinia.