Młodzież ogląda „Pana Tadeusza”

Teatr Patermana w szczególny sposób włączył się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości prezentując spektakl pt. „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Premiera odbyła się 25 października w chrzanowskim domu kultury. Przedsięwzięcie dofinansował powiat chrzanowski przeznaczając na ten cel 6,5 tys. zł.

Młodzież ogląda „Pana Tadeusza”

Spektakl składający się z fragmentów dwunastu ksiąg, jest formą nowego ujęcia epopei narodowej, gdzie formą narracji są walory muzyczne oraz partie śpiewane. Występują osoby zajmujące się aktorstwem, kompozycją, wokalem, reżyserią: Urszula Makosz – aktorka, Edward Durda – aktor, Zbigniew Paterak – aktor, scenarzysta, reżyser, Paweł Pierzchała – aktor, pianista, kompozytor i Joanna Siwek – skrzypaczka.
Spektakl jest adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest powiat chrzanowski. W sumie, w Chrzanowie i Trzebini ma obejrzeć „Pana Tadeusza” blisko 700 osób.

Kolejny spektakl zaplanowano na 26 października o godz. 18 w Domu Kultury „Sokół” w Trzebini.

 

Czy wiesz, że...

Powiat chrzanowski przekazał dotację w ramach umowy ze Stowarzyszeniem "Teatralno-Filmowe Studio" w Płazie na realizację zadania publicznego pod tytułem: Spektakl Teatralno-Muzyczny "Pan Tadeusz" z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.