Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Halina Pstrucha otrzymała Nagrodę Starosty Chrzanowskiego Bonum Facere

29 października starosta chrzanowski Janusz Szczęśniak uhonorował nagrodą Bonum Facere wieloletnią dyrektor Państwowej  Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Chrzanowie, a obecnie kierownika zespołu Senior Singers działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Chrzanowie. 

Halina Pstrucha otrzymała Nagrodę Starosty Chrzanowskiego Bonum Facere

Halina Pstrucha jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie. Emerytowaną nauczycielką muzyki, wieloletnią dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Chrzanowie, członkiem Rady Kultury przy Burmistrzu Miasta Chrzanowa. Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną otrzymała wiele nagród i odznaczeń, m.in. Złoty Krzyż Zasługi i Zasłużony dla Kultury Polskiej. Jest również członkiem-założycielem Stowarzyszenia UTW w Chrzanowie i współtwórczynią Festiwalu Dialog Kultur organizowanego przez Muzeum w Chrzanowie.

Swoją pasję artystyczną nadal realizuje poprzez prowadzenie działającego od 2011 r. w Uniwersytecie Trzeciego Wieku zespołu wokalnego pod nazwą Senior Singers, którego jest założycielką i solistką.

Kierowany przez Panią Halinę Zespół Senior Singers, odnosi wiele sukcesów, nie tylko na uroczystościach w UTW i w mieście Chrzanowie, ale również na licznych konkursach poza Chrzanowem. Największym sukcesem był udział w VIII Juwenaliach III Wieku w Warszawie w 2015 roku, podczas których na 18 zespołów wokalnych z całej Polski, zespół Senior Singers zajął I miejsce. Kolejny sukces to zdobycie I miejsca w II Oświęcimskich Spotkaniach Artystycznych Seniorów w 2015 roku. Corocznie zespół bierze udział w lokalnych konkursach i przeglądach: m.in. w Chrzanowskiej Wiośnie Artystycznej pod nazwą „A w sercu ciągle maj” im. Aliny Szczupider (dwukrotnie zajmując I miejsce), w Przeglądzie Artystycznym Seniorów w Chrzanowie (w 2014 roku I miejsce). W 2016 roku w IX Juwenaliach III Wieku w Warszawie, zespół ponownie reprezentował UTW i zdobył II miejsce. Pani Halina Pstrucha wraz z zespołem wokalnym brała aktywny udział w artystycznych projektach realizowanych przez UTW, m.in. – „Z piosenką i humorem żydowskim”, „Muzyczna podróż po Europie”, w programie poetycko-muzycznym „Słodko i gorzko w życiu o poezji Gustawa Czerwika”. W roku jubileuszowym -2017- zespół, Senior Singers nagrał pierwszą swoją płytę z ulubionymi i znanymi piosenkami. 10 czerwca 2017 r. na uroczystości jubileuszu 10-lecia UTW w Chrzanowie, zespół wystąpił w pięknym spektaklu muzyczno-tanecznym, wykonując piosenki znanego zespołu ABBA.