Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Będą zbierać datki na odnowienie zabytkowych nagrobków - film

W czwartek 1 listopada dziewiąty raz wolontariusze staną z puszkami na cmentarzu zarządzanym przez parafię św. Mikołaja w Chrzanowie. Możemy im wrzucić pieniądze na odnowienie kolejnych zabytkowych, zniszczonych nagrobków. Film. 

Będą zbierać  datki na odnowienie zabytkowych nagrobków - film

Fot. M. Oratowski 

 

Chrzanowska kwesta rozpoczęła się w 2010 roku. Od tego czasu z puszkami stają samorządowcy, harcerze, dyrektorzy szkół, młodzież ze szkolnych kół PCK, członkowie rady duszpasterskiej z organizującej zbiórkę parafii św. Mikołaja w Chrzanowie, a także dziennikarze "Przełomu". W tym roku kwestującymi będą m.in. starosta Janusz Szczęśniak i wiceburmistrz Jolanta Piecuch. A także obaj kandydaci w wyborach na burmistrza Chrzanowa: Krzysztof Kasperek i Robert Maciaszek, którzy w poprzednich latach także byli wolontariuszami.    

Datki do puszek można będzie wrzucić 1 listopada, od godziny 9 do 15. Za pieniądze uzbierane do tej pory (ponad 38 tysięcy złotych) udało się przywrócić świetność trzem zniszczonym pomnikom. Czwarty, XIX-wieczny, jest w trakcie odnawiania.

Po raz drugi kwesta zostanie przeprowadzona także na cmentarzu w Płazie.

(zew)