531 prac wpłynęło na konkurs plastyczny w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini

Kolędników, anioły, szopkę betlejemską i choinkę malowały dzieci biorące udział w 18. edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Boże Narodzenie – tradycja i współczesność” pod patronatem Starosty Chrzanowskiego.

Fot. Jedna z nagrodzonych prac

- Celem konkursu było przybliżenie młodemu pokoleniu polskich tradycji i obyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia – podkreśla organizator - Małgorzata Wrześniewska, dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini.

Liczby są imponujące: zgłoszono 531 prac plastycznych z 57 placówek oświatowych z całej Małopolski, 79 rysunków nagrodzono, 40 dodatkowo zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej. Rysunki oceniały: Renata Antoszczyk – nauczyciel plastyki,  Jolanta Ciejek- nauczyciel plastyki i Aneta Chrząścik – instruktor plastyki.

Podsumowanie konkursu i uroczyste rozdanie nagród nastąpiło 9 stycznia w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini. Dzieciom towarzyszyli rodzice, nauczyciele, dyrektorzy placówek oświatowych. Nagrody wręczali członkowie Zarządu Powiatu Chrzanowskiego: Ewa Jędrysik i Przemysław Rejdych oraz Antoni Gawronek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego i Anita Lipnicka, wiceburmistrz Trzebini.

Program artystyczny dla laureatów przygotowali uczestnicy koła teatralnego działającego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Trzebini - uczniowie klas pierwszych i drugich. Montaż słowno-muzyczny pt. „BOŻE NARODZENIE”  opracowała Agnieszka Niemiec-Kłaput z PMDK w Trzebini. Wystąpił również  Zespół Pieśni i Tańca KRAKOWIACZEK z Grojca pod kierunkiem Teresy Majewskiej.