Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Powiat chrzanowski po raz drugi w gronie laureatów rankingu na najlepszy samorząd w Polsce

Podobnie jak w ubiegłym roku, powiat chrzanowski zajął 10. miejsce w kategorii powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców w ogólnopolskim rankingu organizowanym przez Związek Powiatów Polskich za rok 2018. Galę wręczenia statuetek ZPP zaplanowano na 3-4 kwietnia.

Powiat chrzanowski po raz drugi w gronie laureatów rankingu na najlepszy samorząd w Polsce

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin prowadzi Związek Powiatów Polskich. Oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Zwycięstwo danego samorządu wiąże się z przyznaniem tytułu "Dobry Polski Samorząd".

Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Ranking trwa przez cały rok. Nagrody, okolicznościowe puchary i dyplomy dla zwycięzców, wręczane są corocznie podczas ogólnopolskiej konferencji organizowanej przez Związek Powiatów Polskich. Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

 

Ranking powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców - edycja 2018

 

Miejsce        Nazwa uczestnika                   Punktacja

1                  Powiat Kartuski                           50950

2                  Powiat Poznański                        48750

3                  Powiat Kielecki                           45820

4                  Powiat Bielski (śląskie)                43695

5                  Powiat Wodzisławski                   43460

6                  Powiat Cieszyński                       42900

7                  Powiat Żywiecki                         41505

8                  Powiat Myślenicki                      39335

9                  Powiat Wejherowski                   34870

10               Powiat Chrzanowski                32675