Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Złota piątka z kalendarza - zobacz film

Mają  po kilkanaście lat i wiele sukcesów na koncie. Wygrywają zawody, turnieje, dostają stypendia, mają zaplanowaną przyszłość i wiedzą czego chcą. Starostwo Powiatowe w Chrzanowie umieściło ich zdjęcia w kalendarzu na 2019 rok.  W sesji fotograficznej wystąpili akrobaci: Amelia Uchto i Wiktor Starczyński, zawodniczka karate Jagoda Linczowska, szachistka Milena Ślusarczyk i Karolina Krupa, laureatka ogólnopolskiej olimpiady z języka polskiego. Film. 

Złota piątka z kalendarza - zobacz film

Fot. Amelia Uchto, Milena Ślusarczyk, Jagoda Linczowska, Karolina Krupa i Wiktor Starczyński podczas spotkania z wicestarostą Bartłomiejem Gębalą w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie 

 

Milena Ślusarczyk, lat 14. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 w Chrzanowie. Złoty medal w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół (klasa VI, dziewczęta). I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów - II liga. I miejsce w Eliminacjach Międzywojewódzkich Małopolska-Podkarpacie o awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w dyscyplinie szachy. Złoty medal w Otwartych Mistrzostwach Małopolski Juniorek do lat 12 w szachach błyskawicznych. Zawodniczka UKS Hetman Koronny Trzebinia.

Amelia Uchto, lat 13. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 w Chrzanowie. Wicemistrzyni Polski w skokach na ścieżce w 2015 roku. Mistrzyni Polski w skokach na ścieżce w 2017 roku. Wicemistrzyni Polski w skokach drużynowych na trampolinie w 2016 roku. Wicemistrzyni Ogólnopolskich „Młodych Talentów” w 2018 roku. Zawodniczka Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Chrzanowie.

Wiktor Starczyński, lat 15. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu. V miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w Baku w Azerbejdżanie w 2018 roku. Wicemistrz Polski w skokach synchronicznych i Mistrz Polski w skokach drużynowych na trampolinie w 2018 roku. Zawodnik Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Chrzanowie.

Jagoda Linczowska, lat 17. Uczennica Zespołu Szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu. W 2017 roku powołana w skład Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Lyonie we Francji oraz w skład Reprezentacji Polski na Puchar Europy 16th European Open Karate Championships w Bukareszcie w Rumunii. Zdobyła I Miejsce Kata i III Miejsce Kumite. Zawodniczka Chrzanowskiego Klubu Karate i Dalekowschodnich Sportów Walki – Sekcja Libiąż.  Otrzymała Nagrodę Starosty Chrzanowskiego w Dziedzinie Sportu za osiągnięcia w 2017 roku.

Karolina Krupa, lat 19. Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Chrzanowie. W 2018 roku otrzymała Stypendium Powiatu Chrzanowskiego w ramach programu stypendialnego obejmującego uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Chrzanowski. Uzyskała tytuł laureata i III miejsce w XLVII Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego na szczeblu centralnym. Od 1,5 roku uczy się języka chińskiego.