50-lecie praw miejskich Libiąża świętem powiatu

Kayah, Rudi Schuberth oraz Natalia Szroeder będą gwiazdami tegorocznych Dni Libiąża. Górnicza gmina, która w tym roku obchodzi 50-lecie uzyskania praw miejskich organizuje święto miasta wraz z powiatem chrzanowskim. ZOBACZ VIDEO.

50-lecie praw miejskich Libiąża świętem powiatu

Trzydniowa impreza odbędzie się na Placu Słonecznym w Libiążu. Jak zapewniają organizatorzy, każdy znajdzie coś dla siebie. Szykują moc atrakcji dla każdej grupy wiekowej.

Uroczystego podpisania umowy intencyjnej o współorganizacji imprezy dokonano 8 marca w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie. Dokument podpisał starosta Andrzej Uryga,  wicestarosta, Bartłomiej Gębala, a także Jacek Latko, burmistrz Libiąża oraz Tomasz Bębenek, dyrektor Libiąskiego Centrum Kultury. Pierwsze dni powiatu odbyły się w 2008 roku. Po kilkuletniej przerwie powiat powrócił do tradycji współorganizują imprezę z gminami.