Najlepsze licea i technika czekają na nowych uczniów!

Nieustannie rozwijana baza edukacyjna, wykwalifikowana kadra pedagogiczna, nowoczesne pracownie i sprzęt gwarantują młodzieży naukę na najwyszym poziomie. Chrzanowskie szkoły ponadpodstawowe właśnie rozpoczęły promocję najnowszej oferty edukacyjnej na  rok szkolny 2019/2020. ZOBACZ FILM REKLAMUJĄCY SZKOŁY PONADPODSTAWOWE. 

Najlepsze licea i technika czekają na nowych uczniów!

Fot. Dyrektorzy placówek oświatowych prowadzonych przez powiat chrzanowski z wicestarostą Bartłomiejem Gębalą 

 

Każda z lokalnych szkół przyciąga młodzież nowymi kierunkami dostosowanymi do oczekiwań rynku pracy. I Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie może pochwalić się kierunkiem medycznym, II Liceum - klasą mundurową, a Powiatowe Centrum Edukacyjne  - klasą pożarniczą. Szkoły techniczne współpracują z zakładami pracy, które gwarantują najzdolniejszym  etat.

Chrzanowskie starostwo wydało właśnie świeżutki informator Oświatowy Powiatu Chrzanowskiego oraz film promujący szkoły ponadpodstawowe i placówki oświatowe. Mają przyciągnąć młodzież i sprawić, by kontynuowali naukę lokalnie. 

- Oferta edukacyjna naszych szkół jest na najwyższym poziomie i nie mniej atrakcyjna od tej, którą oferują krakowskie licea czy technika - podkreśla Bartłomiej Gębala, wicestarosta. Liczy, że w tym roku uda się zatrzymać niepokojącą tendencję odpływu młodzieży do ościennych placówek.

Podczas konferencji prasowej w środę, 13 marca, dyrektorzy wszystkich placówek zaprezentowali swój bogaty program. 

Gimnazjaliści, którzy nie zdecydowali jeszcze gdzie chcą kontynować naukę, mają okazję poznac każdą z lokalnych szkół od kuchni podczas dni otwartych.

I Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie zaprasza 24 maja 2019 r. od godziny 9.00

II Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie dni otwarte zaplanowało na 29 marca od godziny 9.00

Powiatowe Centrum Edukacyjne - 14 marca w godzinach od 8.00 do 14.00 (dla mlodzieży) oraz od 16.00 do 18.00 dla rodziców

Zespół Szkół Techniczno - Usługowych w Trzebini - 24 kwietnia od godziny 11

Zespół Szkół w Libiążu - 20 marca w godzinach od 9.00 do 17.00

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Chrzanowie - 10 maja od godziny 10.00

W pozostałych placówkach dni otwarte już się odbyły.