Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

W Dzień Przedsiębiorczości pracy urzędników starostwa przyglądali się uczniowie

„Do dziś myślałam, że praca urzędnika to tylko stos papierów i praca przy komputerze. Jednak dziś dowiedziałam się, że poza pracą urzędniczo-biurową, do zadań urzędnika na tym stanowisku należy także umiejętność organizacji imprez (zdziwieni?)” – pisze Kaja Halastra, pierwszoklasistka I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Chrzanowie.
20 marca, w Dzień Przedsiębiorczości Kaja przyglądała się pracy urzędników Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

W Dzień Przedsiębiorczości pracy urzędników starostwa przyglądali się uczniowie

Fot. Kaja Halastra 

 

Oto, co napisała Kaja: 

„20 marca z okazji 16. edycji programu ‘’Dzień Przedsiębiorczości’’ miałam przyjemność odwiedzić Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.
Tego dnia zagłębiałam się w pracę osób z Wydziału Promocji i Funduszy Pozabudżetowych, a konkretnie przemiłych pań, p. Klaudii i p. Marty. Opowiedziały mi o swojej codziennej pracy. Dowiedziałam się jakich umiejętności potrzebuję, aby pracować jako Główny Specjalista w Wydziale Promocji i Funduszy Pozabudżetowych, do których należy m. in: komunikatywność ,zadaniowość, umiejętność pracy pod presją czasu czy słuchania. Jednym słowem trzeba być wszechstronnym( i to jak!). Do dziś myślałam, że praca urzędnika to tylko stos papierów i praca przy komputerze. Jednak dziś dowiedziałam się, że poza pracą urzędniczo-biurową, do zadań urzędnika na tym stanowisku należy także umiejętność organizacji imprez (zdziwieni?).
Panie z wydziału, po zakończeniu swojego podstawowego czasu pracy często muszą się przekwalifikować i na przykład nadzorować imprezy organizowane przez starostwo takie jak dzień seniora czy dożynki. Starostwo oprócz podstawowych zadań w kraju prowadzi także współprace zagraniczną z Ukrainą, nawzajem wymieniając się doświadczeniami w pracy. Jest to także wymiana kulturowa. Oprócz tego uczestniczyłam w krótkiej wycieczce po starostwie. Odwiedziłam mnóstwo wydziałów, o każdym nie sposób się rozpisać, gdyż zajęłoby to zbyt dużo czasu. Ponadto miałam okazję zamienić parę słów z wicestarostą p. Bartłomiejem Gębalą.
Podsumowując, bardzo mi się podobało. Miałam przyjemność spotkać wielu życzliwych ludzi, którzy z chęcią opowiedzieli mi o swojej pracy. Nie jestem w stanie wymienić wszystkich, ponieważ nie wystarczyłoby mi czasu, ale wszystkim bardzo dziękuję. Wycieczka była naprawdę ciekawa i choć na obecną chwilę nie planuję wiązać przyszłości z karierą urzędnika, to z przekonaniem mogę powiedzieć , że jestem pod wrażeniem tego, czego się dowiedziałam i co zobaczyłam, dlatego kto wie…”
Autorce tekstu życzymy powodzenia w nauce i dobrych wyborów w przyszłości.