Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Dzień Kolorowej Skarpetki pod hasłem "Nie zostawiaj nikogo w tyle"

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. Dziś obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.  Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw tych niezwykłych ludzi i integracja z nimi. Symbolem tego święta są kolorowe skarpetki niepasujące do siebie (symbol niepasującego dodatkowego chromosomu w 21 parze). 

Dzień Kolorowej Skarpetki pod hasłem "Nie zostawiaj nikogo w tyle"

W światowe obchody włącza się m.in. Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie. Wydarzenie lokalne pt. Dzień Kolorowej Skarpetki z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, organizowane jest przez Stowarzyszenie GRACJA z Chrzanowa i współorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie oraz współfinansowane przez Powiat Chrzanowski. 

Organizatorzy podkreślają,że wszyscy ludzie z zespołem Downa muszą mieć możliwość dającego satysfakcję życia, na równych zasadach z innymi, we wszystkich aspektach społecznych.