Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Wiosenna akcja szczepienia lisów przeciw wściekliźnie

W dniach od 4 do 13 kwietnia 2019 na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie. Szczepienie będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionke doustną, która zostanie zrzucona z samolotów oraz wyłożona ręcznie.

Wiosenna akcja szczepienia lisów przeciw wściekliźnie

W okresie wykonywania szczepień zaleca się:

  1. Nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu,
  2. Kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji,
  3. Nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Należy pamiętać, że przynęty, które były dotykane przez ludzi są omijane przez lisa. Prosimy nie dotykać i nie podnosić przynęt. Przynęty zawierające szczepionkę przeciw wściekliźnie mają kształt walca.  

Szczegółowych informacji dotyczących szczepienia lisów udziela Powiatowy Lekarz Weterynarii w Chrzanowie, tel. 32 212 12 96.