Wspominali Jana Pawła II

23 marca w Kurii Metropolitalnej w Krakowie abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski spotkał się z członkami i sympatykami Fundacji Szlaki Papieskie Jana Pawła II. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele powiatu chrzanowskiego, w którym oznakowano dotąd 24 punkty na Szlaku Miejsc Papieskich.

Wspominali Jana Pawła II

Oprawą muzyczną spotkań z metropolitą zajmuje się prof. Bogusław Grzybek – założyciel chóru „Organum”, o którym Jan Paweł II mówił „mój chór”. Chór obchodzi w tym roku 50 lat istnienia.

 

Czy wiesz, że…

Szlak Papieski w powiecie chrzanowskim upamiętnia największego z rodu Polaków. Projekt realizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Chrzanowie przy współudziale krakowskiej Fundacji Szlaki Papieskie oraz miejscowych księży proboszczów. Szlak uwzględnia te miejscowości, które Karol Wojtyła odwiedził jako duszpasterz.

Znamy dotąd dwie trasy w powiecie chrzanowskim, które Karol Wojtyła przemierzył turystycznie: we wrześniu 1955 roku przejechał z przyjaciółmi rowerem trasę z Krakowa przez Trzebinię na Jasną Górę w Częstochowie, a w maju 1975 roku, w czasie wizytacji duszpasterskiej w Zagórzu, przeszedł w towarzystwie ks. Adolfa Chojnackiego trzykilometrowy odcinek na wzgórze Lipowiec w Wygiełzowie.