Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Wspominali Jana Pawła II

23 marca w Kurii Metropolitalnej w Krakowie abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski spotkał się z członkami i sympatykami Fundacji Szlaki Papieskie Jana Pawła II. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele powiatu chrzanowskiego, w którym oznakowano dotąd 24 punkty na Szlaku Miejsc Papieskich.

Wspominali Jana Pawła II

Oprawą muzyczną spotkań z metropolitą zajmuje się prof. Bogusław Grzybek – założyciel chóru „Organum”, o którym Jan Paweł II mówił „mój chór”. Chór obchodzi w tym roku 50 lat istnienia.

 

Czy wiesz, że…

Szlak Papieski w powiecie chrzanowskim upamiętnia największego z rodu Polaków. Projekt realizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Chrzanowie przy współudziale krakowskiej Fundacji Szlaki Papieskie oraz miejscowych księży proboszczów. Szlak uwzględnia te miejscowości, które Karol Wojtyła odwiedził jako duszpasterz.

Znamy dotąd dwie trasy w powiecie chrzanowskim, które Karol Wojtyła przemierzył turystycznie: we wrześniu 1955 roku przejechał z przyjaciółmi rowerem trasę z Krakowa przez Trzebinię na Jasną Górę w Częstochowie, a w maju 1975 roku, w czasie wizytacji duszpasterskiej w Zagórzu, przeszedł w towarzystwie ks. Adolfa Chojnackiego trzykilometrowy odcinek na wzgórze Lipowiec w Wygiełzowie.