Znamy laureatów powiatowego konkursu ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie’’.

Uczniowie  gimnazjów, szkół podstawowych oraz szkół ponadgimnazjalnych z powiatu chrzanowskiego zmierzyli się z zadaniem konkursowym jakim było przygotowanie „Oferty programu dwudniowego pobytu w powiecie chrzanowskim dla grupy młodzieży z zagranicy” w formie prezentacji multimedialnej.

Znamy laureatów powiatowego konkursu ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie’’.

W pierwszej edycji konkursu nagrodzeniu zostali:

W kategorii:  szkoły podstawowe

I miejsce - Łukasz Dyl, Szkoła Podstawowa w Płazie

II miejsce - Karol i Michał Kłeczek,

Publiczna Szkoła Podstawowa w Płokach.

III miejsce - Alicja Głogowska, Maciej Duda,

Szkoła Podstawowa nr 8 w Trzebini

W kategorii:  szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce - II Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie

Patrycja Mazur. Zuzanna Fila

II miejsce – Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini

Monika Sowa, Dorota Wójtowicz

III miejsce – Zespół Szkół w Libiążu,

Olga Matysik, Karolina Czekańska

Wyróżnienia:

- Zespół Szkól Techniczno- usługowych w Trzebini, Andżelika Porczak, Klaudia Turek

Wyróżnienia:

-Antonina Kołodziej i Natalia Ciapała

Szkoła Podstawowa nr 8 Trzebinia

-Natalia Głownia i Katarzyna Starzykiewicz

Szkoła Podstawowa w Płazie

-Weronika Ziętek i Szymon Wereda

Szkoła Podstawowa nr 8  Trzebinia

Celem konkursu była aktywizacja młodzieży, zainteresowanie walorami  i atrakcjami turystycznymi oraz promowanie aktywnego wypoczynku i rekreacji na terenie powiatu chrzanowskiego.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini.  Współorganizatorami:  Punkt Informacji Turystycznej w Chrzanowie MSIT/ Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, Polskie Towarzystwo Tatrzańskie/Oddział w Chrzanowie oraz Wioska Tematyczna/ Wioska pod Skałą w Bolęcinie. Autorami zdjęć są: Paulina Pękala, Małgorzat Głuch i Remigiusz Lichota.