Wspólna delegacja powiatu i gminy Chrzanów uczestniczyła w Dniach Iwano-Frankowska na Ukrainie

Początkiem maja przedstawiciele powiatu chrzanowskiego i gminy Chrzanów złożyli oficjalną wizytę w partnerskim Iwano-Frankowsku na Ukrainie. 

Wspólna delegacja powiatu i gminy Chrzanów uczestniczyła w Dniach Iwano-Frankowska na Ukrainie

Fot. Radny Powiatowy Dominik Godyń oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Chrzanowie Krzysztof Zubik podczas rajdu rowerowego z udziałem przedstawicieli miast partnerskich ulicami Iwano-Frankowska na Ukrainie 

 

Przedstawicieli powiatu chrzanowskiego i gminy Chrzanów zaproszono na obchody 357-lecia Iwano-Frankowska na Ukrainie. W wydarzeniu uczestniczyli reprezentanci wszystkich miast partnerskich gospodarzy. W programie wizyty chrzanowskiej delegacji było m.in. spotkanie z Rektorem Iwano-Frankivskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego. Rozmawiano o nawiązaniu współpracy. Samorządowcy zaproponowali staże i praktyki w Chrzanowie dla studentów z Ukrainy. Z Rektorem spotkali się: Starosta Chrzanowski Andrzej Uryga, Burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie Artur Baranowski oraz Prezes Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego w Chrzanowie Jacek Bojdoł.