Jest już najnowszy materiał TV Powiat z obchodów 150-lecia biblioteki w Kwaczale

Biblioteka w Kwaczale świętuje 150-lecie! To najstarsza książnica w powiecie chrzanowskim. By uczcić ten zacny jubileusz przed budynkiem Domu Ludowego w Kwaczale, w miejscu ogólnodostępnym dla mieszkańców i turystów zamontowano dwie podświetlane gabloty, w których umieszczono zdjęcia upamiętniające walki o wolność i niepodległość oraz dzieje życia bohatera kapitana Józefa Patelskiego, a także opisy pięknych zakątków Kwaczały.

Działania upamiętniające postać kapitana Patelskiego wsparło finansowo chrzanowskie starostwo. Przekazało 5 tys. zł w ramach tzw. małego grantu.

Zobaczcie koniecznie najnowszy materiał TV Powiat z tej uroczystości: https://youtu.be/j6VU8_tWLJs?list=PLjp7bH247RxIKwmboLRrVUK0xO7DWQ-FM