Pomóżmy Jankowi wygrać z rakiem kości!

16-letni Janek z Jankowic (gmina Babice) potrzebuje Naszej pomocy! 14 września odbędzie się Akcja Charytatywna na rzecz chłopaka! Każdy może przyjechać do centrum Jankowic i pomóc!

Pomóżmy Jankowi wygrać z rakiem kości!

Janek choruje na raka kości. Potrzebne są pieniądze na wszczepienie endoprotezy biodra, rehabilitację i dalsze leczenie!

Janek to 16 letni, wspaniały chłopak, który zawsze pomagał innym angażując się w różne wydarzenia. To przewodniczący Aktywnej Grupy Młodzieży w Jankowicach, laureat XXV posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży 2019. Ukończył gimnazjum z wyróżnieniem i otrzymał stypendium naukowe. Dziś potrzebuje naszej pomocy!

W kwietniu 2019 roku zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy kości. Janek 2 marca 2019 roku złamał nogę, a dokładniej szyjkę kości udowej, wtedy też podczas badania histopatologicznego okazało się, że było to złamanie patologiczne. Wynik badania osteosarcoma był dla rodziców ciosem. Diagnoza zmieniła całe ich życie i priorytety.

- Zaczęła się nasza walka o zdrowie i życie Janka. Nowotwór zaatakował podstępnie, nie dając żadnych objawów przed złamaniem - wyznają bliscy chłopaka. Janek do czasu złamania był aktywny i każdą wolną chwilę spędzał na stoku jeżdżąc na nartach, a latem zdobywał najwyższe szczyty w Tatrach.

Teraz czeka go endoproteza biodra. Choroba zmieniła najbliższe plany Janka. Od 29 kwietnia jego domem jest Oddział Hematologii i Onkologii w Szpitalu w Prokocimiu. Tam walczy o zdrowie i życie. Po zakończeniu chemioterapii przedoperacyjnej czeka go operacja usunięcia guza, a następnie wszczepienie endoprotezy biodra, rehabilitacja i dalsza chemioterapia. Rodzice chłopca wierzą, że dzięki pomocy ludzi dobrej woli uda się pokonać chorobę, a Janek wróci do sprawności fizycznej i realizacji swoich planów i marzeń.