Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Pomóżmy Jankowi wygrać z rakiem kości!

16-letni Janek z Jankowic (gmina Babice) potrzebuje Naszej pomocy! 14 września odbędzie się Akcja Charytatywna na rzecz chłopaka! Każdy może przyjechać do centrum Jankowic i pomóc!

Pomóżmy Jankowi wygrać z rakiem kości!

Janek choruje na raka kości. Potrzebne są pieniądze na wszczepienie endoprotezy biodra, rehabilitację i dalsze leczenie!

Janek to 16 letni, wspaniały chłopak, który zawsze pomagał innym angażując się w różne wydarzenia. To przewodniczący Aktywnej Grupy Młodzieży w Jankowicach, laureat XXV posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży 2019. Ukończył gimnazjum z wyróżnieniem i otrzymał stypendium naukowe. Dziś potrzebuje naszej pomocy!

W kwietniu 2019 roku zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy kości. Janek 2 marca 2019 roku złamał nogę, a dokładniej szyjkę kości udowej, wtedy też podczas badania histopatologicznego okazało się, że było to złamanie patologiczne. Wynik badania osteosarcoma był dla rodziców ciosem. Diagnoza zmieniła całe ich życie i priorytety.

- Zaczęła się nasza walka o zdrowie i życie Janka. Nowotwór zaatakował podstępnie, nie dając żadnych objawów przed złamaniem - wyznają bliscy chłopaka. Janek do czasu złamania był aktywny i każdą wolną chwilę spędzał na stoku jeżdżąc na nartach, a latem zdobywał najwyższe szczyty w Tatrach.

Teraz czeka go endoproteza biodra. Choroba zmieniła najbliższe plany Janka. Od 29 kwietnia jego domem jest Oddział Hematologii i Onkologii w Szpitalu w Prokocimiu. Tam walczy o zdrowie i życie. Po zakończeniu chemioterapii przedoperacyjnej czeka go operacja usunięcia guza, a następnie wszczepienie endoprotezy biodra, rehabilitacja i dalsza chemioterapia. Rodzice chłopca wierzą, że dzięki pomocy ludzi dobrej woli uda się pokonać chorobę, a Janek wróci do sprawności fizycznej i realizacji swoich planów i marzeń.