Chrzanowski szpital Liderem Profilaktyki 2019

Podczas tegorocznego Tygodnia Badań Profilaktycznych w ramach Małopolskich Dni Profilaktyki, Szpital Powiatowy w Chrzanowie udostępnił mieszkańcom najwięcej, bo aż  1.776 miejsc na badania zdobywając tym samym tytuł Lidera Profilaktyki 2019.

Chrzanowski szpital Liderem Profilaktyki 2019

Urszula Bogdan, zastępca dyrektora ds. logistyki i infrastruktury w chrzanowskiej lecznicy odebrała statuetkę Lider Profilaktyki 2019 28 września na Rynku w Krakowie. Fot. z archiwum Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

Chrzanowska lecznica oferowała USG tarczycy, USG Doppler naczyń szyjnych, EKG, spirometrię, badania w kierunku HCV (test na WZW typu C), badania poziomu cholesterolu i trójglicerydów, pomiar ciśnienia tętniczego oraz poziomu glukozy, a także konsultacje internistyczne i dietetyczne w zakresie analizy składu ciała.

Akcja trwała w Chrzanowie, Krakowie, Brzesku, Krzeszowicach, Jaroszowcu, Suchej Beskidzkiej, Makowie Podhalańskim, Miechowie, Nowym Sączu, Rabce –Zdrój, Tarnowie, Tuchowie i Zakopanem. Chrzanowska lecznica była najlepsza. Tytuł Lidera Edukacji Zdrowotnej przyznano natomiast Szpitalowi św. Anny w Miechowie.