Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Zgubiłeś lub skradziono Ci kartę płatniczą? Sprawdź co zrobić!

Codziennie przestępcy podejmują dziesiątki prób użycia cudzych dokumentów: wyłudzenia kredytów, wynajem nieruchomości, przestępstwa podatkowe przeciwko budżetowi samorządu (np. zakładania fikcyjnej działalności gospodarczej). Wg danych z najnowszego, 39. "Raportu o dokumentach infoDOK" z października 2019 r., w czasie trwania projektu Związku Banków Polskich - Systemu Zastrzegania Kart, udaremniono ponad 83,4 tys. prób wyłudzeń kredytów na łączną kwotę 4,7 miliarda zlotych. 

System Zastrzegania Kart to narzędzie, które pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych. Wystarczy Zadzwonić pod numer telefonu: (+48) 828 828 828 by zastrzec swoją kartę.

Jest to możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ułatwia kontakt z wydawcą karty i jej zastrzeżenie w sytuacji, gdy czas odgrywa istotną rolę. Jedynym ponoszonym kosztem dla użytkownika (posiadacza karty) jest standardowy koszt połączenia, zgodnie z tabelą opłat jego operatora. 

Akcja realizowana jest przez Związek Banków Polskich, pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz we współpracy z Policją i Federacją Konsumentów. 

Celem jest przeciwdziałanie przestępstwom z użyciem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości. System nie koliduje z przepisami o wydawaniu i unieważnianiu dowodów osobistych.