Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Chrzanowski szpital najlepszy w Małopolsce!

W XVI edycji rankingu szpitali przeprowadzonego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy współudziale dziennika "Rzeczpospolita", chrzanowska lecznica plasuje się na pierwszej pozycji jako Najlepszy Szpital w Województwie Małopolskim. Dodatkowo zajmuje drugie miejsce w kategorii: Sieć Szpitali Poziom II oraz ósme miejsce w kategorii: Szpitale zabiegowe wielospecjalistyczne i onkologiczne.

Chrzanowski szpital najlepszy w Małopolsce!

XVI edycja rankingu wyróżniła te szpitale, które planując kolejne inwestycje, myślą przede wszystkim o tym, jak przełożą się one na komfort chorego. Doceniono placówki, które wychodzą poza teren lecznicy, prowadząc akcje zdrowotne i namawiając do badań profilaktycznych.

- To dla nas wielki prestiż i wyróżnienie. Mimo trudnej sytuacji finansowej, nie boimy się śmiałych rozwiązań w szpitalu, a dobro pacjenta jest dla nas najważniejsze - podkreśla Artur Baranowski, Dyrektor chrzanowskiego szpitala. Jest wdzięczny swojej zastępczyni, Alicji Dobranowskiej oraz całej załodze. 

- Tak wysoki wynik w obiektywnym rankingu to powód do dumy - podkreśla Andrzej Uryga, Starosta Chrzanowski. Nie twierdzi jednak, że sytuacja w szpitalu jest doskonała. - Przed nami nadal ciężka praca, by szpital mógł przetrwać i rozwijać się. - Ten ranking to dowód na to, że idziemy w dobrym kierunku - podsumowuje Starosta.

Oceniając chrzanowską lecznicę "Rzeczpospolita" wzięła pod uwagę m.in. to, że oddział Neonatologiczny Szpitala Powiatowego w Chrzanowie wzbogacił się w nowoczesny, mobilny aparat RTG dla noworodków. Wcześniej szpital otrzymał od WOŚP inkubatory, fotele dla matek oraz sprzęt do badania słuchu noworodków.

To czyni tutejszą neonatologię jedną z najnowocześniejszych w regionie. Szpital znalazł się wśród liderów mimo zadłużenia, szacowanego na ok. 6,5 mln zł. Pod koniec października rada powiatu chrzanowskiego zatwierdziła program naprawczy szpitala.

Z pełnym rankingiem można zapoznać się tutaj: https://www.rp.pl/Ranking-szpitali/312169923-Jakosc-wazna-takze-w-regionach.html

 

Fot. Uroczysta gala"Rzeczpospolitej"