Chrzanowski szpital najlepszy w Małopolsce!

W XVI edycji rankingu szpitali przeprowadzonego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy współudziale dziennika "Rzeczpospolita", chrzanowska lecznica plasuje się na pierwszej pozycji jako Najlepszy Szpital w Województwie Małopolskim. Dodatkowo zajmuje drugie miejsce w kategorii: Sieć Szpitali Poziom II oraz ósme miejsce w kategorii: Szpitale zabiegowe wielospecjalistyczne i onkologiczne.

Chrzanowski szpital najlepszy w Małopolsce!

XVI edycja rankingu wyróżniła te szpitale, które planując kolejne inwestycje, myślą przede wszystkim o tym, jak przełożą się one na komfort chorego. Doceniono placówki, które wychodzą poza teren lecznicy, prowadząc akcje zdrowotne i namawiając do badań profilaktycznych.

- To dla nas wielki prestiż i wyróżnienie. Mimo trudnej sytuacji finansowej, nie boimy się śmiałych rozwiązań w szpitalu, a dobro pacjenta jest dla nas najważniejsze - podkreśla Artur Baranowski, Dyrektor chrzanowskiego szpitala. Jest wdzięczny swojej zastępczyni, Alicji Dobranowskiej oraz całej załodze. 

- Tak wysoki wynik w obiektywnym rankingu to powód do dumy - podkreśla Andrzej Uryga, Starosta Chrzanowski. Nie twierdzi jednak, że sytuacja w szpitalu jest doskonała. - Przed nami nadal ciężka praca, by szpital mógł przetrwać i rozwijać się. - Ten ranking to dowód na to, że idziemy w dobrym kierunku - podsumowuje Starosta.

Oceniając chrzanowską lecznicę "Rzeczpospolita" wzięła pod uwagę m.in. to, że oddział Neonatologiczny Szpitala Powiatowego w Chrzanowie wzbogacił się w nowoczesny, mobilny aparat RTG dla noworodków. Wcześniej szpital otrzymał od WOŚP inkubatory, fotele dla matek oraz sprzęt do badania słuchu noworodków.

To czyni tutejszą neonatologię jedną z najnowocześniejszych w regionie. Szpital znalazł się wśród liderów mimo zadłużenia, szacowanego na ok. 6,5 mln zł. Pod koniec października rada powiatu chrzanowskiego zatwierdziła program naprawczy szpitala.

Z pełnym rankingiem można zapoznać się tutaj: https://www.rp.pl/Ranking-szpitali/312169923-Jakosc-wazna-takze-w-regionach.html

 

Fot. Uroczysta gala"Rzeczpospolitej"