Teren po byłej jednostce wojskowej w Bolęcinie jest w rękach powiatu

Akt notarialny przejęcia na własność od Skarbu Państwa dwuhektarowej działki podpisano 7 stycznia.

Teren po byłej jednostce wojskowej w Bolęcinie jest w rękach powiatu

Fot. Akt notarialny podpisał starosta Andrzej Uryga, wicestarosta Bartłomiej Gębala oraz Przemysław Rejdych, członek Zarządu Powiatu 

 

- Ten fakt otwiera drogę do dalszych kroków – podkreśla Adam Potocki, członek Zarządu Powiatu, pomysłodawca koncepcji budowy trzech obiektów na tym terenie: hospicjum, domu pomocy społecznej dla osób starszych i domu pobytu dziennego.

Adam Potocki zaznacza, że dla powiatu będzie to w przyszłości strategiczna inwestycja o charakterze społecznym. Dodaje, że ważne jest porozumienie ze wszystkimi gminami, które chcą partycypować w budowie kompleksu. Najważniejsze są jednak potrzeby i oczekiwania społeczne.  

Firma ochroniarska ma za zadanie codziennie sprawdzać teren i wszystkie pustostany.

- Zabudowania po byłej jednostce wojskowej są w bardzo złym stanie, więc nie wolno tam przebywać osobom postronnym. Wejście tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność  – zastrzega Przemysław Rejdych, członek zarządu

Radni powiatowi zdecydowali na sesji budżetowej w grudniu 2019 roku o przeznaczeniu 153 tys. zł na sfinansowanie przygotowania dokumentacji projektowej na budowę kompleksu.