Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Nasze szkoły wśród najlepszych w Polsce

Portal Edukacyjny „Perspektywy” przygotował po raz kolejny ogólnopolski ranking najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce. 

W kategorii liceów ogólnokształcących I Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie uplasowało się na 268 pozycji w kraju i na 22. miejscu w Małopolsce. Brano pod uwagę m.in. wyniki matur oraz udział w olimpiadach.

- Dwudzieste drugie miejsce w województwie to dobry wynik, biorąc pod uwagę liczbę maturzystów. Egzamin dojrzałości zdawało w naszej szkole aż 180 osób. Trudniej więc jest wypracować wysoką średnią przy takiej ilości uczniów – mówi Bożena Bierca, dyrektor I LO w Chrzanowie.

W kategorii techników Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini uplasował się na 458. pozycji w kraju i 60 miejscu w województwie. W tej kategorii oprócz wyników matur i udziału w olimpiadach brano również pod uwagę wyniki egzaminów zewnętrznych.

- To dla nas bardzo duży sukces i bardzo nas cieszy. Brawo dla uczniów i nauczycieli – podkreśla Renata Bębenek, dyrektor ZSECh w Trzebini.

Placówki otrzymają w nagrodę znak jakości szkoły - tarczę w formie logo, którą umieszczą na swoich materiałach promocyjnych oraz stronach www.  

Adresatami rankingu są uczniowie i ich rodzice. Ma pomóc młodym ludziom w wyborze szkoły.