Nasze szkoły wśród najlepszych w Polsce

Portal Edukacyjny „Perspektywy” przygotował po raz kolejny ogólnopolski ranking najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce. 

W kategorii liceów ogólnokształcących I Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie uplasowało się na 268 pozycji w kraju i na 22. miejscu w Małopolsce. Brano pod uwagę m.in. wyniki matur oraz udział w olimpiadach.

- Dwudzieste drugie miejsce w województwie to dobry wynik, biorąc pod uwagę liczbę maturzystów. Egzamin dojrzałości zdawało w naszej szkole aż 180 osób. Trudniej więc jest wypracować wysoką średnią przy takiej ilości uczniów – mówi Bożena Bierca, dyrektor I LO w Chrzanowie.

W kategorii techników Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini uplasował się na 458. pozycji w kraju i 60 miejscu w województwie. W tej kategorii oprócz wyników matur i udziału w olimpiadach brano również pod uwagę wyniki egzaminów zewnętrznych.

- To dla nas bardzo duży sukces i bardzo nas cieszy. Brawo dla uczniów i nauczycieli – podkreśla Renata Bębenek, dyrektor ZSECh w Trzebini.

Placówki otrzymają w nagrodę znak jakości szkoły - tarczę w formie logo, którą umieszczą na swoich materiałach promocyjnych oraz stronach www.  

Adresatami rankingu są uczniowie i ich rodzice. Ma pomóc młodym ludziom w wyborze szkoły.