Powiat chce współpracować z oświęcimską uczelnią

Uczniowie klas medycznych z chrzanowskiego II Liceum Ogólnokształcącego mają szansę na praktyki w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. Kilka dni temu władze Powiatu  w Chrzanowie spotkały się z Rektorem oświęcimskiej uczelni w celu nawiązania współpracy. Otwarto tam właśnie nowy kierunek – pielęgniarstwo.

Powiat chce współpracować z oświęcimską uczelnią

- Do tej pory nasi uczniowie mogli szlifować przyszły fach w chrzanowskim szpitalu. Od tego roku szkolnego, mamy cztery nowe klasy pierwsze o kierunku medycznym, więc częstotliwość zajęć praktycznych znacznie się zmniejszyła – tłumaczy Andrzej Bieda, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie. Uważa, że współpraca z oświęcimską uczelnią znacznie poprawiłaby jakość nauczania.

- Młodzież mogłaby korzystać z najnowocześniejszej sali symulacyjnej, jaką dysponuje uczelnia. Są tam realistyczne fantomy, sprzęt medyczny z najwyższej półki  – podkreśla dyrektor Bieda, który także spotkał się z Rektorem Uczelni w Oświęcimiu. Dodaje, że aktualnie w jego szkole jest pięć klas medycznych.

Ze współpracy cieszy się także Bartłomiej Gębala, Wicestarosta Chrzanowski.

- Chcemy nawiązać z uczelnią współpracę, która służyć ma dalszemu uatrakcyjnieniu zajęć edukacyjnych, poszerzaniu wiedzy i pogłębianiu zainteresowań  – zaznacza Wicestarosta.  Nowe możliwości ułatwią także świadomy wybór  dalszego kierunku kształcenia. ­ - Zwłaszcza o charakterze medycznym – dodaje Bartłomiej Gębala.