Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Powiat chce współpracować z oświęcimską uczelnią

Uczniowie klas medycznych z chrzanowskiego II Liceum Ogólnokształcącego mają szansę na praktyki w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. Kilka dni temu władze Powiatu  w Chrzanowie spotkały się z Rektorem oświęcimskiej uczelni w celu nawiązania współpracy. Otwarto tam właśnie nowy kierunek – pielęgniarstwo.

Powiat chce współpracować z oświęcimską uczelnią

- Do tej pory nasi uczniowie mogli szlifować przyszły fach w chrzanowskim szpitalu. Od tego roku szkolnego, mamy cztery nowe klasy pierwsze o kierunku medycznym, więc częstotliwość zajęć praktycznych znacznie się zmniejszyła – tłumaczy Andrzej Bieda, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie. Uważa, że współpraca z oświęcimską uczelnią znacznie poprawiłaby jakość nauczania.

- Młodzież mogłaby korzystać z najnowocześniejszej sali symulacyjnej, jaką dysponuje uczelnia. Są tam realistyczne fantomy, sprzęt medyczny z najwyższej półki  – podkreśla dyrektor Bieda, który także spotkał się z Rektorem Uczelni w Oświęcimiu. Dodaje, że aktualnie w jego szkole jest pięć klas medycznych.

Ze współpracy cieszy się także Bartłomiej Gębala, Wicestarosta Chrzanowski.

- Chcemy nawiązać z uczelnią współpracę, która służyć ma dalszemu uatrakcyjnieniu zajęć edukacyjnych, poszerzaniu wiedzy i pogłębianiu zainteresowań  – zaznacza Wicestarosta.  Nowe możliwości ułatwią także świadomy wybór  dalszego kierunku kształcenia. ­ - Zwłaszcza o charakterze medycznym – dodaje Bartłomiej Gębala.