Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Rodzimy w Chrzanowie! Mamy piękną porodówkę

W wyremontowanej porodówce chrzanowskiego szpitala od kilku dni rodzą się pierwsze dzieci. Matki bardzo chwalą warunki, w jakich przyszło im przeżywać te niezapomniane chwile. Po remoncie kobiety mają do dyspozycji dwuosobowe, przytulne pokoje z łazienką i wc. Sale porodowe wyposażone są w nowoczesne łóżka porodowe. Zobacz film 

Rodzimy w Chrzanowie! Mamy piękną porodówkę

Fot. Jedno z pierwszych dzieci urodzonych w wyremontowanym oddziale ginekologiczno-położniczym chrzanowskiego szpitala 

 

To nie jedyny remont w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie. 

- Obecnie remonty prowadzone są na oddziałach neonatologii i ginekologii, a na każdym oddziale szpitalnym w budynku A modernizowane są wszystkie istniejące sanitariaty. Powstaną także nowe łazienki - po jednej na każdym oddziale. Prace  prowadzone są etapami, tak aby część remontowaną od części czynnej można było odgrodzić  i zabezpieczyć stałymi, szczelnymi, tymczasowymi ściankami – mówi Urszula Bogdan, zastępca dyrektora ds. logistyki i infrastruktury Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

- Prace staramy się  prowadzić tak, by pacjenci jak najmniej odczuli ich skutki. Powinny potrwać do 30 czerwca – dodaje Urszula Bogdan.

 

Projekt: „Modernizacja oddziałów szpitalnych oraz zakup aparatury medycznej celem poprawy jakości i bezpieczeństwa diagnozowania i leczenia pacjentów w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie” dofinansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. Obejmuje:

1.Zakup sprzętu i aparatury medycznej.

2.Modernizację sanitariatów w budynku A polegającą na wykonaniu prac budowlanych związanych z wbudowaniem węzłów sanitarnych w pokojach łóżkowych, dostosowaniem części istniejących łazienek ogólnodostępnych z korytarza dla potrzeb osób niepełnosprawnych, oraz wymiana nienormatywnych drzwi do pomieszczeń sanitarnych na drzwi o wymiarach zgodnych z obowiązującymi przepisami.

3.Modernizację oddziału pediatrycznego poprzez częściowe wyburzenie ścian stanowiących podwójny korytarz, zwiększenie powierzchni sal łóżkowych oraz poprawę warunków pobytu rodziców lub opiekunów poprzez dostosowanie pomieszczeń oddziału do całodobowego przebywania opiekuna z dzieckiem.

4.Modernizację oddziałów zlokalizowanych w centralnej i zachodniej części kompleksu szpitalnego obejmująca blok A i blok C w zakresie II piętra, oddziały: Neonatologiczny, Ginekologiczno-Położniczy, Blok Porodowy. Wydzielenie ściankami sal porodowych oraz dostosowanie Bloku Porodowego wraz z salą cięć do obowiązujących przepisów i wymagań.