Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Premier wprowadził drugi stopień alarmowy!

Prezes Rady Ministrów wprowadził 2. stopień alarmowy BRAVO w woj. małopolskim, 1. stopień alarmowy ALFA i 1. ALFA-CRP na terenie całego kraju. 

Premier wprowadził drugi stopień alarmowy!

Wprowadzenie stopni alarmowych związane jest z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i ma obowiązywać od 23 do 29 stycznia. 

W trakcie obowiązywania stopni alarmowych mieszkańcy powiatu chrzanowskiego mogą spodziewać się utrudnień na drogach ( szczególnie 27 stycznia) w związku z przemieszczaniem się delegacji gości udających się do Oświęcimia. Utrudnienia są prognozowane na drogach: autostrada A4, ul. Balińska - Chrzanów, droga wojewódzka 933 - ul. Oświęcimska (Chrzanów, Libiąż) , ul. Beskidzka - Libiąż. Droga wojewódzka 780 - gmina Alwernia, gmina Babice, Droga wojewódzka 781 - gmina Babice.

Wprowadzenie stopnia alarmowego ALFA ma charakter ogólnego ostrzeżenia, BRAVO wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Oznacza to, że służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, a w związku z tym administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności. W tych dniach należy zwracać uwagę na dziwnie zachowujące się osoby, pozostawiony w miejscach publicznych bagaż, podejrzanie wyglądające paczki czy samochody, które zaparkowano w miejscach niedozwolonych. O każdej sprawie powinno się informować policję. Dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ważne są także informacje o sytuacjach niestandardowych, które mogą nam wydać się co najmniej dziwne.

Podobne środki bezpieczeństwa były podejmowane także przy organizacji w Polsce innych wydarzeń międzynarodowych, np. ministerialnego spotkania w Warszawie dotyczącego budowania bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach oraz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.