Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Powiat Chrzanowski laureatem prestiżowego ogólnopolskiego rankingu!

Związek Powiatów Polskich wybrał najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy w Polsce. Powiat chrzanowski zajął 9. miejsce w swojej kategorii wśród powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców. To już trzeci sukces w tym konkursie. W ostatnich dwóch latach plasował się na 10 miejscu. 

Powiat Chrzanowski laureatem prestiżowego ogólnopolskiego rankingu!

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Oceniając JST, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne. Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa przez cały rok. Lider rankingu na koniec roku otrzymuje prestiżowy tytuł: „Dobry Polski Samorząd”.

Powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców:

  1. Powiat Kielecki - honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2019
  2. Powiat Poznański
  3. Powiat Kartuski ex equo Powiat Cieszyński
  4. Powiat Wodzisławski
  5. Powiat Bielski (śląskie)
  6. Powiat Myślenicki
  7. Powiat Żywiecki
  8. Powiat Starogardzki
  9. Powiat Chrzanowski
  10. Powiat Wejherowski