Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Młodzież z ZSTU w Trzebini nagrodzona w konkursie "Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata"

Uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini zmontowali filmy z okazji 75. rocznicy wyzwolenia nazistowskiego obozu Auschwitz – Birkenau. Ich prace (w tym także fotograficzne) nagrodzono w konkursie "Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata” realizowanym przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz.

Młodzież z ZSTU w Trzebini nagrodzona w konkursie "Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata"

Fot.  Lekcja w trzebińskim ZSTU z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz

 

- Chcemy stale pogłębiać swoją wiedzę na temat tych tragicznych lat. Chcemy być jeszcze bardziej świadomi mechanizmów rządzących światem. Nie możemy dopuścić do tego, by zło, nietolerancja i niesprawiedliwość dominowały – mówią autorzy filmików.
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini zrealizował szereg prac uczestnicząc w projekcie „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata” realizowanym przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz. Autorzy prac zdobywają najwyższe lokaty w konkursie.
Celem prac było pokazanie tragicznej historii ludzi, którzy znaleźli się w niemieckim, nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz- Birkenau.
- To co wydarzyło się podczas wojny zderzyliśmy z wydarzeniami mającymi miejsce we współczesnym świecie, z przejawami nietolerancji, łamania praw człowieka, głodu, wojny, które przecież stale się nasilają. Dzisiejszy świat nieustannie targany jest przez podziały i konflikty – dodaje nauczyciel historii Renata Kosowska-Waleń, opiekun uczniów.


Sukcesy uczniów ZSTU w Trzebini w konkursie „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata”:


Film „Auschwitz piekło na ziemi 2019 r.” I miejsce wyk. Mateusz Spyt, Mateusz Smólka


Film „Dziwny jest ten świat 2019 r.” II miejsce wyk. Angelika Porczak, Klaudia Turek


Fotografia (Oko) 2019 r. kat. fotografia I miejsce wyk. Angelika Porczak, Klaudia Turek


Film „Nigdy więcej Auschwitz 2018 r.” II miejsce wyk. Mateusz Spyt


Piosenka raperska 2018 r. I miejsce wyk. Filip Langer, Kacper Siemek