Powiat prowadzi kampanię antysmogową. Zespół Eder nagrał Eko clip

Zespół Eder z Chrzanowa nagrał właśnie teledysk promujący ekologię. To wspólny projekt Powiatu Chrzanowskiego i Stowarzyszenia "Przyjaźni Miastu" w ramach kampanii "EKOPowiat".

Projekt EKOPOWIAT realizowany jest od grudnia 2019r. do października 2020r. przez Stowarzyszenie Przyjaźni Miastu i składa się z dwóch części ANTYSMOG i ŚMIECI DOŚMIECI.

Na czym polega:

KAMPANIA ANTYSMOG

Ma za zadanie zwrócić uwagę na smog, uwrażliwić obywateli na istniejący problem, zaprezentować metody ograniczania emisji spalin i gazów cieplamianych poprzez dotarcie do jak największej grupy odbiorców poprzez różnekanały komunikacji-tradycyjne i cyfrowe.

Kampania polega na :

- cyklu prelekcj i wkażdej gminie Powiatu Chrzanowskiego informujqcego o różnych metodach ogrzewania, szkodliwości starych metod grzewczych, szkodliwości smogu i przeciwdziałaniu w jego powstawaniu w tym informacji o ewentualnie możliwych programach współfinansujqcych wymianę starychpieców,

- promocji walki ze smogiem w postaci kolportażu materiałów informacyjnych,

- nagranie teledysku przez lokalny zespół EDER, który w artystyczny sposób przedstawi istniejący problem wszechobecnego smogu. „Słońce zakryte pyłem” nawiąyujące w prost do tekstu piosenki przewodniej kampanii i obrazuje sytuację, która zachodzi kiedy unoszący się w powietrzu pył, o nieprzyjemnym zapachu truje człowieka.

KAMPANIA ŚMIECI DO ŚMIECI

Polega na:

-   przygotowaniu mapy dzikich wysypisk oraz obszarów na których zlegają śmieci,

-   spotkań w sołectwach i osiedlach pięciu  gmin Powiatu Chrzanowskiego informującego o okolicznych wysypiskach i miejscach szczególnie zaśmieconych.

- informacja o programie i prelekcja podnosząca świadomość mieszkańców problemu nielegalnego wyrzucania śmieci,

-   cykliczne akcje sprzątania dzikich wysypisk i wcześniej wytyczonych obszarów angażujące wolontariuszy i mieszkańców sołectw i osiedl izakończone wspólnym pieczeniem kiełbasek (siedem akcji sprzątania, jedna na miesiąc od kwietnia do października)

- promocja akcji sprzątania i nagłośnienie problemu nielegalnego wyrzucania śmieci poprzez materiały informacyjne,

- prewencja polegająca na montażu fotopułapek w miejscach oczyszczonych przy współpracy z samorządami i centrum zarządzania kryzysowego.

 

Zobaczcie klip zespołu Eder: https://www.youtube.com/watch?time_continue=62&v=MqGjof2SSZU&feature=emb_title