Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Nie musisz, nie przychodź! Jeśli możesz załatw sprawę w Starostwie przez Internet lub telefon

W związku z działaniami profilaktycznymi i zapobiegawczymi dotyczącymi przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się chorobom zakaźnym Starosta Chrzanowski apeluje do osób, które chcą załatwić swoje sprawy w urzędzie, by w miarę możliwości korzystały z kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Nie musisz, nie przychodź! Jeśli możesz załatw sprawę w Starostwie przez Internet lub telefon

W wydziale komunikacji warto skorzystać z kolejki internetowej. Umożliwi ona odbiór dowodu rejestracyjnego, paszportu czy prawa jazdy o konkretnej godzinie.

Namawiamy do skorzystania z zakładki „Załatw sprawę” : http://www.powiat-chrzanowski.pl/starostwo/zalatw-sprawe.html. Są tutaj dostępne wszystkie wzory wniosków oraz dokumentów. Osoby, które mają pytania mogą dzwonić pod numer tel. 32 625 79 00 prosząc o połączenie z konkretnym wydziałem.

Apelujemy także o stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. „Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem i unikaniu dotykania oczu, nosa i ust oraz o zachowaniu bezpiecznej odległość (1–1,5 m) od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę. Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych. 

 

W trakcie trwania epidemii zaleca się rezygnację z powitań poprzez uścisk dłoni. Należy unikać dotykania rękami oczu, nosa i ust.
Zaleca się zasłaniać usta i nos zgiętym ramieniem lub jednorazową chusteczką kiedy kaszlemy lub kichamy. Jeśli mamy objawy chorobowe (nie tylko spójne z tymi dla COVID-19) nie idźmy do pracy – pozostańmy w domu – Nie posyłajmy też przeziębionego dziecka do szkoły.
Nie zbliżajmy się do osób chorych.
Śledźmy doniesienia miejscowych służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ludności.


Link do strony Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chrzanowie: https://pssechrzanow.wsse.krakow.pl/index.php