Nowy Man dla niepełnosprawnych

Do chrzanowskiego oddziału Warsztatów Terapii Zajęciowej właśnie dotarł nowy autobus. 17-osobowy pojazd będzie służył niepełnosprawnym podopiecznym.

Nowy Man dla niepełnosprawnych

Najnowszy nabytek dla Chrzanowa posiada podłogę z wykładziną antypoślizgową, najazdy dla wózka inwalidzkiego, komplet pasów do mocowania wózka oraz pasy biodrowe dla osoby na wózku inwalidzkim. Autobus będzie wykorzystany podczas dowozów na codzienne zajęcia. Będzie także środkiem transportu na liczne wycieczki, festiwale, konkursy, plenery oraz realizacje treningu ekonomicznego.

Pojazd kosztował prawie 240 tys. zł, z czego niespełna 192 tys. zł to dofinansowanie z PFRON. Wkład własny Fundacji Brata Alberta to niecałe 48 tys. zł. Kilka miesięcy wcześniej dwa nowe mikrobusy wzbogaciły WTZ w Libiążu i Trzebini. One także zostały zakupione w ramach Programu wyrównywania różnic miedzy regionami III, obszar D, którego koordynatorem było Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.