Powiat inwestuje w ekologię

Nawet 160 tys. zł w ciągu trzech najbliższych lat (2020 – 2023) może zaoszczędzić Powiat Chrzanowski na energii elektrycznej. Wszystko dzięki panelom fotowoltaicznym.
Powiat inwestuje w ekologię
Fotowoltaika to proces wytwarzania energii elektrycznej z darmowego promieniowania słonecznego. Obecnie rozwój fotowoltaiki następuję bardzo dynamicznie, a słońce stanowi trzecie co do wielkości źródło energii odnawialnej na świecie.
 
W piątek, 28 sierpnia w chrzanowskim Starostwie podpisano umowę z firmą PHU Energomontaż Zabrze na instalację paneli na dwóch budynkach powiatowych: siedzibie głównej przy ulicy Partyzantów 2 w Chrzanowie oraz filii przy ulicy Grzybowskiego w Chrzanowie - informuje Wiesław Domin, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska tut. urzędu. Dodaje, że wykonawca ma 60 dni na montaż paneli, za łączną kwotę 131 tysięcy 917 zł.
 
- W ramach inwestycji powiatowych Zarząd Powiatu Chrzanowskiego przewiduje regularne inwestowanie w rozwój fotowoltaiki na budynkach stanowiących własność powiatu, również na budynkach szkół - zaznacza Andrzej Uryga, chrzanowski Starosta.
 
Szacuje się, że przeznaczając na to kwotę do 200 tys. zł rocznie przez kilka lat, będzie można wyposażyć w panele fotowoltaiczne większość z nich.