Uczniowie ZST "Fablok" będą odbywać praktyki w Orlen Serwis

W piątek, 4 września, w chrzanowskim starostwie podpisano Umowę o Współpracy, pomiędzy Orlen Serwis, Powiatem Chrzanowskim oraz Zespołem Szkół Technicznych „Fablok” w Chrzanowie. Zobacz program TVP3 Kraków. 

Uczniowie ZST "Fablok" będą odbywać praktyki w Orlen Serwis
Zgodnie z założeniami zakład obejmuje patronatem uczniów ZST "Fablok" kształcących się w zawodzie technik elektryk i technik automatyk. Młodzież może liczyć na praktyki zawodowe na terenie zakładu w Trzebini.
 
- Ponadto Orlen Serwis zobowiązuje się wspierać szkołę w działaniach innowacyjnych w zakresie kształcenia zawodowego na terenie szkoły poprzez udział specjalistów Spółki w zajęciach praktycznej nauki zawodu - informuje Krzysztof Cudek, Dyrektor Oddziału Orlen Serwis w Trzebini.
 
Agnieszka Siejka-Lasoń – Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych „Fablok” w Chrzanowie podkreśla, że Orlen Serwis zobowiązuje się także do wspomagania szkoły przy organizacji i przeprowadzaniu zawodowych i tematycznych konkursów promujących kształcenie zawodowe, a także do współfinansowania nagród dla uczniów.
 
Andrzej Uryga, Starosta Chrzanowski cieszy się z partnerstwa szkoły z zakładem. - Brakuje na rynku pracy dobrych rzemieślników. Jestem przekonany, że współpraca szkoły z Orlen Serwis wpłynie na znaczny wzrost specjalistów - zaznacza Starosta.