Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Dokumenty wrzuć do skrzynki podawczej i czekaj na telefon

W trosce o bezpieczeństwo klientów w trudnych czasach pandemii dostosowaliśmy pracę Wydziału Komunikacji i Paszportów Starostwa Powiatowego w Chrzanowie do odgórnych wytycznych. Zmieniły się zasady kontaktu z klientem.

Dokumenty wrzuć do skrzynki podawczej i czekaj na telefon

Fot. Skrzynka podawcza na Dzienniku Podawczym Starostwa Powiatowego w Chrzanowie 

 

Kompletne, ORYGINALNE dokumenty, tablice rejestracyjne oraz wniosek z numerem telefonu, pod którym klient będzie dostępny, należy wrzucić do SKRZYNKI PODAWCZEJ i czekać spokojnie na telefon pracownika, który umówi nas na wizytę. SKRZYNKA PODAWCZA JEST DOSTĘPNA W GODZINACH PRACY STAROSTWA POWIATOWEGO W CHRZANOWIE.

Dzięki temu nie trzeba tłoczyć się w długiej kolejce, a sprawę w umówionym terminie można załatwić w 20 minut.

W sumie, okres oczekiwania na wizytę w urzędzie to średnio 7 dni. Wydłużony czas obsługi wynika z obowiązku kwarantanny dokumentów, ilości spraw (200 dziennie) i możliwości kadrowych.

Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom osób rejestrujących samochody używane. Tablice rejestracyjne można zostawić wraz z dokumentami w skrzynce podawczej, ale można także oddać je dopiero w dniu rejestracji pojazdu.

Informujemy, że obecnie nie ma możliwości zarejestrowania nowego samochodu w ciągu jednego dnia, ani w sposób zdalny. Uprzejmie prosimy, by rejestrujący pojazdy brali po uwagę wydłużony okres załatwienia sprawy (średnio do tygodnia). Obowiązek rejestracji pojazdu wydłużono z 30  do 180 dni lecz z zapisem, że nie dłużej niż do końca roku. Prosimy o tym pamiętać i nie zostawiać sprawy na ostatnią chwilę.

Prosimy, by po odbiór dokumentów wchodzić do Starostwa Powiatowego od strony Dziennika Podawczego. Tam oddelegowany pracownik sprawdzi, czy dany klient jest na liście osób umówionych, a potem pokieruje na stosowne stanowisko.

Opisana ścieżka załatwiania spraw w Wydziale Komunikacji i Paszportów Starostwa Powiatowego w Chrzanowie obowiązuje do odwołania