Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Ruszyła akcja „Bezpieczny przedszkolak na drodze 2020”

Ruszyła akcja „Bezpieczny przedszkolak na drodze 2020” będąca częścią inicjatywy „Bezpieczny Powiat Chrzanowski”. Jej koordynatorem jest Przemysław Rejdych, członek zarządu Powiatu Chrzanowskiego.

Ruszyła akcja „Bezpieczny przedszkolak na drodze 2020”
- Trzeci rok szkolny prowadzimy akcję, która ma na celu poprawienie bezpieczeństwa w naszym powiecie. Podobnie jak poprzednio, odwiedzę przedszkola, szkoły podstawowe, średnie a także kluby seniorów – podkreśla Przemysław Rejdych. Dodaje, że swoje prelekcje dostosuje do potrzeb słuchaczy.
 
– Najmłodsi nauczą się, jak bezpiecznie poruszać się po jezdni. Ostrzegę ich także, dlaczego nie warto rozmawiać z nieznajomymi. W rozmowach z młodzieżą skupię się głównie na problemach z używkami. Seniorzy dowiedzą się, jak nie dać się naciągnąć oszustom i jak zabezpieczyć dom przed złodziejami - wylicza Przemysław Rejdych. Dodaje, że wszyscy dostaną odblaskowe gadżety: kamizelki, zawieszki i opaski na rękę.
 
W czwartek, 10 września akcja rozpoczęła się od przedszkolaków z Myślachowic.
- Nie bez powodu. To właśnie w Myślachowicach jest jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w powiecie. Niedawno zginął tutaj motocyklista – zaznacza członek zarządu Powiatu Chrzanowskiego. Liczy, że już niedługo pojawi się tutaj sygnalizacja świetlna, o którą od lat walczą mieszkańcy.
 
Już wkrótce materiał TV Powiat z akcji w Myślachowicach.
Galeria zdjęć na FB Powiatu Chrzanowskiego.