Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

VIVA POLONIA 2020 – najpiękniejsze dzieła patriotyczne i sakralne w Rudawie, Alwerni i Czernej

Koncerty Viva Polonia 2020, to międzynarodowe koncerty skupiające się na polskich pieśniach patriotycznych, a także muzyce skomponowanej przez polskich kompozytorów takich jak Fryderyk Chopin, Ignacy Jan Paderewski czy Stanisław Moniuszko. Tegoroczna edycja trasy koncertowej i warsztatowej odbędzie się w dniach 15.10-17.10.2020.

VIVA POLONIA 2020 – najpiękniejsze dzieła patriotyczne i sakralne w Rudawie, Alwerni i Czernej

W ramach projektu mają odbyć się 3 wydarzenia, tj. koncerty w : :
1. Kościele w Rudawie - 15.10.2020 - godz. 18.000
2. Klasztorze oo. Bernardynów w Alwerni - 16.10.2020 - godz. 18.45
3. Klasztorze oo. Karmelitów Bosych w Czernej - 17.10.2020 - godz. 17.30

Do uczestników zespołu należeć będą w myśl idei Śpiewanie bez Granic - amatorzy oraz profesjonalni soliści operowi. W zespole zaśpiewają również chórzyści z Norwegii. Poza zespołem wokalnym Śpiewanie bez Granic, wystąpią artyści soliści :

NATALIA HYDZ sopran
JOANNA JANISZEWSKA sopran
ANNA KONIK sopran
ADELA ŁUKJAN sopran
JOANNA PETRYKA-WAWROWSKA sopran
KATARZYNA SYGUŁA sopran
MIRANDA EXNER mezzosopran
JOANNA GRANDYS mezzosopran
ELŻBIETA KRÓL - DRYJA mezzosopran
JOANNA ŚWIĘSZEK mezzosopran
DOMINIK CZERNIK tenor
KRZYSZTOF AURELIUSZ ŁUCZYŃSKI tenor
RAFAŁ MAJZNER tenor
TOMASZ WNUK baryton

a także:

EMILIA STAŃCZYK skrzypce
KATARZYNA KROCHMALNY skrzypce
KLAUDIA BOKSA altówka
RADOSŁAWA LASCAR wiolonczela
KARYNA KRYCHUN wiolonczela
MARTYNA BOROWSKA obój
IZABELLA KASPROLEWICZ flet

MATEUSZ LASATOWICZ fortepian          
MAKSYMILIAN ŻELAZNY dyrygent      

VIVA POLONIA to trasa koncertowa zainaugurowana jesienią 2019 roku w Krakowie. Podczas koncertów promowana jest polska muzyka patriotyczna a także dzieła polskich i norweskich kompozytorów takich jak: Stanisław Moniuszko, Fryderyk Chopin, Ignacy Jan Paderewski, Edvard Grieg czy Ola Gjeilo.

Koncerty odbyły się już m.in. w stolicy Norwegii- Oslo - we foyer Den Norske Opera,- 11 listopada 2019 (Dzień Niepodległości Polski) jak również w St. Olav Kirke, Grønland Kirke, a także w Menighet Salen, gdzie uczciliśmy Dzień Polski wraz z reprezentantami Amasady Polskiej w Norwegii oraz zgromadzoną tam Polonią, w Domkirke Krypten, Stabekk i Lillestrøm. Koncerty w Norwegii, zyskały uznanie zarówno mieszkającej tam, tęskniącej za ojczyzną Polonii, jak i Norwegów, którzy zdecydowali się wspólnie wykonywać polski repertuar, co było wielkim wyzwaniem, ze względu na trudność polskiego języka.