Boisko przy SOSW w Chrzanowie otwarte !

Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy SOSW w Chrzanowie z udziałem Starosty Chrzanowskiego, Wicestarosty, Dyrektora SOSW, Dyrektor Wydziału Inwestycji i Obsługi Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, ze względu na pandemię miało ono skromny charakter.

Boisko przy SOSW w Chrzanowie otwarte !

Starosta Chrzanowski podkreślił, iż boisko służyć będzie przede wszystkim uczniom SOSW, którzy będą mogli rozwijać swoje umiejętności sportowe i talenty.

Inwestycja rozpoczęła się w czerwcu, a od dziś można podziwiać jej efekty.

Dyrektor SOSW podziękował Zarządowi oraz Dyrektor Wydz. Inwestycji i Obsługi Starostwa za realizację zadania i dobrą współpracę. Podkreślił, iż bardzo się cieszy, że ta długo wyczekiwana inwestycja doszła do skutku i uczniowie będa mieć znakomite warunki do uprawiania sportu.

Boisko o nawierzchni poliuretanowej składa się dwóch części rozdzielonych piłkochwytem. Część główną stanowią boiska do siatkówki i koszykówki, na części mniejszej znajduje się boisko do piłki ręcznej. Jest też trybuna z miejscami siedzącymi dla 20 osób, nowe oświetlenie zewnętrzne
i monitoring.

Inwestycja kosztowała 553 015,95 zł na jej realizację pozyskano 152 320 zł z Województwa Małopolskiego w ramach programu MIRS – Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa, pozostałe środki przeznaczył powiat.

 

Powiat Chrzanowski sukcesywnie rozwija bazę sportową, dzięki inwestycjom w infrastrukturę mieszkańcy mają coraz większy i lepszy dostęp do obiektów sportowych i uprawiania różnych dyscyplin.